W czwartek 30 października miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej w Chwałowicach. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Jan Pyrkosz oraz wiceprezes lokalnego stowarzyszenia Adam Majewski. To wydarzenie jest szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Liczna grupa pierwszoklasistów, bo aż 23 została starannie przygotowana przez swoją wychowawczynię Małgorzatę Borys-Jędrzejewską.

12 listopada w budynku Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu uczczono także pamięć patrona szkoły – Legionistów Radomyskich oraz pierwszą rocznicę nadania sztandaru publicznej szkole podstawowej, mające miejsce 8 listopada ubiegłego roku. W wyjątkowej atmosferze zadumy i wzruszenia cała społeczność szkolna wspólnie z zaproszonymi gośćmi uczciła te trzy powiązane ze sobą wydarzenia.

7 listopada, w Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ceremonia rozpoczęła się przed pomnikiem patrona szkoły, gdzie w obecności nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości odśpiewano hymn państwowy, a następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Gminnym Przedszkolu w Radomyślu nad Sanem odbyła się 24 października.