Był taki czas, gdy w Stalowej Woli niemal każdy nosił ręcznie robione swetry. Gdy druty stukały w domach, a dziewiarskie maszyny pomagały tworzyć prawdziwe arcydzieła. Skąd brało się włóczkę? Jakie sposoby wymyślano, by zdobyć materiał na ciepłe ubrania? 🤔 Proponujemy obejrzenie filmu, który przeniesie nas do czasów, gdy kreatywność i zaradność były na wagę złota. Odkryjemy sekrety szkolnych warsztatów, które miały w tym swój niemały udział. Posłuchajmy fascynującej opowieści o tym, jak ludzie własnoręcznie dziergali historię Stalowej Woli. 🔔 Subskrybuj kanał i włącz powiadomienia, by nie przegapić tej wyjątkowej podróży w przeszłość! 🎞️💙 Bądźcie z nami! 👕🧵
Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl nad Sanem zapraszają do udziału w Gminnym Konkursie Historycznym „Katyń 1940”. Szczegóły na plakacie.
To niesamowita historia z czasów II wojny światowej. Rzecz działa się w Rozwadowie, gdzie dwaj lekarze Eugeniusz Sławomir Łazowski i Stanisław Matulewicz uratowali wielu ludzi przed wywózką do Niemiec. Wywołali sztuczną epidemię tyfusu, którego Niemcy panicznie się bali. Zobaczmy film o ich prywatnej wojnie.
– To pierwsze święta Bożego Narodzenia bez mojego Taty – mówi stalowowolski muzykolog i dziennikarz Piotr Jackowski. Kazimierz Jackowski, wielki miłośnik i propagator historii, odszedł do Boga 30 czerwca 2024 roku w wieku 93 lat. Świąteczna atmosfera była okazją do wspomnień minionych dekad, w których Maria, Kazimierz i ich syn Piotr przeżyli wiele wspaniałych chwil. Jak wyglądały ich wspólne święta? Jak kolędowali? Zachęcamy do obejrzenia poruszającej filmowej refleksji Piotra Jackowskiego.