Uroczystości upamiętniające katyńczyka Erwina Tymczyszyna odbyły się w miejscu nieistniejącej osady leśnej Brzóza 28 maja 2023 roku. Odprawiona została Msza św., poświęcono także pamiątkową tablicę upamiętniającą zamordowanego w Katyniu żołnierza Wojska Polskiego. W miejscu pamięci delegacje oddały hołd i złożyły kwiaty. postać Erwina Tymczyszyna przybliżył Dariusz Żmuda – nauczyciel z PSP im. Kazimierza Sosnkowskiego w Antoniowie. Głównym organizatorem uroczystości było Nadleśnictwo Gościeradów.
Jak co roku, w gminie Radomyśl nad Sanem, z inicjatywy wójta Jana Pyrkosza, przywołuje się pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej. Także i teraz, samorządowcy, przedstawiciele lokalnych środowisk oraz społeczności szkolnych, złożyli pokłon w miejscach pamięci.
Józef Stanisław Podsiadło, zacny mieszkaniec Stalowej Woli, propagator historii i organizator uroczystości patriotyczno – religijnych, przeszedł do wieczności. Znany był z pielęgnowania pamięci o bohaterskich żołnierzach spod Monte Cassino. Zaangażowany był także w działalność stalowowolskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Ceniono Go za wielkie zaangażowanie na rzecz mieszkańców Stalowej Woli i regionu nadsańskiego. Zachęcamy do obejrzenia filmu wspomnieniowego autorstwa Piotra Jackowskiego, którego Józef Podsiadło nazywał swoim przyjacielem.
Przed 79 laty, 2 lutego 1944 roku, wojska niemieckie otoczyły Łążek Chwałowski, Łążek Zaklikowski, Borów, Szczecyn, Wólkę Szczecką i Karasiówkę. Tego dnia, w czasie pacyfikacji zostało zamordowanych około 1300 osób. To jedna z najbardziej bestialskich akcji wymierzona w ludność cywilną w czasie całej okupacji hitlerowskiej.