Gmina Radomyśl nad Sanem włączyła się w tegoroczne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W radomyskim Urzędzie Gminy przedstawiciele samorządu gminnego i oświaty złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą poświęconą pamięci profesora Kazimierza Kuczmana – wybitnego historyka sztuki, pracownika naukowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i długoletniego pracownika Zamku Królewskiego na Wawelu. 8 lutego 2024 roku delegacja odwiedziła też grób rodziny Kuczmanów na cmentarzu w Woli Rzeczyckiej, gdzie spoczywa Profesor. Tu odmówiono modlitwę, złożono kwiaty i zapalono znicze pamięci.

Z okazji przypadającego 12 grudnia 2023 roku jubileuszu 80-lecia poświęcenia zabytkowego kościoła św. Floriana w Stalowej Woli zrealizowany został film dokumentalny „Drewniana perła”. Jest to bogaty dokument, obfitujący w ciekawe i niezwykle kompetentne wypowiedzi. Warto i trzeba go zobaczyć, gdyż ukazuje znaczącą cząstkę dziejów Stalowej Woli, pobliskich Stanów i całego regionu dolnosańskiego. Kościół św. Floriana to matka wszystkich świątyń w mieście.

Film „Świątynia Stalowej Woli” powstał dla uczczenia jubileuszu 50-lecia poświęcenia kościoła Matki Bożej Królowej Polski przez kard. Karola Wojtyłę. Przybliża burzliwe dzieje dzisiejszej bazyliki konkatedralnej i rolę, jaką odegrała i odgrywa w życiu religijnym, społecznym i kulturalnym mieszkańców miasta. Filmowa narracja obfituje w ciekawe wspomnienia wielu ludzi, którzy byli lub są nadal związani z tym kościołem i parafią.