Maria Mirecka-Loryś, urodzona 7 lutego 1916 roku w Ulanowie, obchodziła 105 urodziny. Działając w latach II wojny światowej w podziemiu narodowym, zasłużyła się wielce Polsce i wszystkim Polakom. W rozmowie z Piotrem Jackowskim wspomina czas okupacji niemieckiej, swoją działalność na emigracji w USA, opowiada o niesieniu pomocy rodakom mieszkającym na Wschodzie. Nagrań dokonano latem 2009 roku w Racławicach koło Niska.

Tajemnice świata operetki, musicalu i walców Johanna Straussa odkrywa muzykolog Piotr Jackowski. Fascynujące opowieści, anegdoty, zabawne historie, wielka miłość, niesamowite zwroty akcji... Spędź wyjątkowe chwile. Zapraszamy!!!

„Stalowa Wola Bogiem silna” – film ukazujący tożsamość miasta oraz jego fundamenty religijne, kulturowe i społeczne.

Powstały z inicjatywy salezjanina ks. Jana Palusińskiego Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej SACROSONG stał się fenomenem nie tylko na skalę ogólnopolską, ale i światową. Jego pierwsza edycja odbyła się w Łodzi w 1969 roku. Siódmy Sacrosong, pod hasłem „Dziękuję Ci, żeś mnie stworzył”, zorganizowano w Przemyślu w dniach 20-24 września 1975 roku. Laureaci konkursu wystąpili w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Ów koncert stał się wiekopomnym wydarzeniem.