Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego w fundamenty żłobko – przedszkola w Chwałowicach miało miejsce 3 czerwca 2024 roku. Placówka powstanie w sąsiedztwie szkoły podstawowej. Ta ważna i strategiczna inwestycja dla gminy Radomyśl nad Sanem i lokalnego środowiska ma być zrealizowana w ciągu roku. Już w przyszłym roku najmłodsze dzieci będą uczyć się i bawić w nowoczesnej placówce z bezpiecznymi i przyjaznymi warunkami do rozwoju.

Umowę na budowę remizy strażackiej w Rzeczycy Okrągłej podpisali radomyski wójt Jan Pyrkosz i Mirosław Gucwa – wiceprezes firmy WOD-BUD. W obiekcie, oprócz garaży dla OSP, będą mieścić się też pomieszczenia do korzystania przez mieszkańców sołectwa.

Smarujcie łańcuchy, pompujcie koła i szykujcie kaski na głowy, bo zbliża się jedna z największych i najlepszych imprez rowerowych w województwie! Mowa oczywiście o Podkarpackim Rajdzie Rowerowym, którego kolejna edycja odbędzie się już 16 czerwca 2024 roku.

124 uczniów wzięło udział w XIX Powiatowym Konkursie Matematycznym „Młody Matematyk” organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli.