Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy wystąpiła w programie kolędowym w bazylice Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Koncert Noworoczny odbył się 27 stycznia 2023 roku. Artyści zaprezentowali się w tutejszej świątyni po raz drugi, spotykając się z niezwykle serdecznym, gorącym przyjęciem. Zobaczmy końcowy fragment koncertu i posłuchajmy kolęd „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Bóg się rodzi”.

Pochodzący z Zarzecza koło Niska bp Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie, gościł w bazylice Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli 8 stycznia 2023 roku. W południe przewodniczył Mszy Świętej sprawowanej w świątyni i wygłosił homilię. Podziękował mieszkańcom Stalowej Woli i całego Podkarpacia za pomoc Ukraińcom, którzy w czasie agresji Rosji na ich kraj znajdują schronienie na tutejszych terenach. Po Eucharystii bp Jan Sobiło udzielił wypowiedzi mediom „Naszego Czasu”. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania.

Przyłącz się do akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, organizowanej przez Caritas.

– Nie mam zamiaru jechać na front, przynajmniej na razie nie miałam tego w planie, ale myślę, że moim frontem jest studio Radia Maryja – mówi pochodząca ze Stalowej Woli werbistka, s. Lucyna Grząśko. Od trzydziestu lat pełni posługę na Ukrainie, a od dziesięciu lat pracuje jako reporterka Radia Maryja w Kijowie. Będąc 6 listopada 2022 roku w stalowowolskiej bazylice, mówiła o swojej pracy i trudnej wojennej rzeczywistości za wschodnią granicą Polski. Udzieliła również wypowiedzi dla Telewizji Naszego Czasu. Zobaczmy i posłuchajmy. Gorąco zachęcamy.