Za nami kolejna edycja Koncertu Kapel Ludowych „Na straży tradycji”. Do udziału w tegorocznej imprezie zaproszone zostały zespoły kultywujące tradycje ludowe w regionie, prezentujące własny repertuar. 12 września 2021 roku w niżańskim Parku Miejskim wystąpili: Kapela „Iskierczanie” z Dębicy, Młodzieżowa Kapela Ludowa „Pogórzanie” z Dynowa oraz Niżańska Kapela Ludowa.

Koncert muzyki kameralnej i organowej odbył się w niżańskim kościele na Warchołach 5 września 2021 roku. Organizatorami artystycznego przedsięwzięcia byli: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Nisku, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy miało miejsce pierwsze Narodowe Czytanie, które odbyło się 4 września 2021 roku. Lekturą tegorocznej, jubileuszowej edycji tego wydarzenia była, „Moralność Pani Dulskiej”. Biblioteka przygotowała z tej okazji wystawę poświęconą życiu i twórczości Gabrieli Zapolskiej.

Grupa młodzieżowa Teatru „Kontynuacja” Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” przygotowała spektakle w hołdzie mistrzom komedii. 5 września 2021 roku na scenie Parku Miejskiego w Nisku artyści zaprezentowali klasykę we współczesnym wydaniu. Były to przedstawienia „Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry i „Sganarel” Moliera. Spektakle wyreżyserowali Marek Urban i Mateusz Rychlak.