Na tradycyjnym opłatku spotkali się członkowie stalowowolskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

6 stycznia w Kościele katolickim obchodzone jest Święto Objawienia Pańskiego, w tradycji polskiej zwane Świętem Trzech Króli. Przypomina nam ono o wędrówce Mędrców ze Wschodu podążających za Gwiazdą Betlejemską, by dotrzeć do ubogiej, niepozornej stajenki i złożyć dary Dzieciątku Jezus. Dzień Objawienia Pańskiego to w historii Kościoła jedno z najstarszych świąt. Zamyka cykl uroczystości religijnych – cykl okresu Bożego Narodzenia. Z tej okazji, jak co roku, na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach odbyło się wspólne kolędowanie i dzielenie się szczodrokami.

Charytatywny Koncert Noworoczny, z którego wolne datki przeznaczone zostały na wyjazd zimowy dla harcerzy z 17 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Boanerges" z Pysznicy, odbył się w sali widowiskowej Domu Kultury w Pysznicy 7 stycznia 2023 roku. Na imprezę przybyli senator Janina Sagatowska, wójt gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz wraz z przedstawicielami władz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, księża, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, a także liczni mieszkańcy gminy.

Charytatywny Koncert Noworoczny odbędzie się w Domu Kultury w Pysznicy 7 stycznia 2023 roku o godzinie 16.00.