Stanisław Popek otrzymał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Artysta-rzeźbiarz związany z Powiatem Stalowowolskim odebrał go podczas 26. edycji Gali Nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego, która odbyła się 4 lipca w Rzeszowie. Gratulujemy Panu Stanisławowi!

XV Królewski Jarmark – Pysznica 2024 już za nami. To były ogromne emocje! Bogactwo programu i atrakcji przyciągnęło tłumy odbiorców.

XV Królewski Jarmark – Pysznica 2024, odbędzie się w dniach 22 i 23 czerwca 2024 roku na terenie Gminnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego i Kulturalnego w Pysznicy.

Jak co roku, w połowie czerwca, zuchy, harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego diecezji sandomierskiej spotkali się na Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „BIESZCZADNIK”. Wydarzenie to, odbywające się na terenie parafii Nawiedzenia NMP w Woli Rzeczyckiej, przyciągnęło ponad 300 uczestników z diecezji sandomierskiej oraz z Rzeszowa i Przemyśla. Festiwal odbył się pod patronatem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza i Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem – Jana Pyrkosza.