Święta Wielkanocne już za nami, jednak ten niezwykły, świąteczny okres jeszcze przeżywamy i czujemy. Dlatego w filii Domu Kultury w Jastkowicach odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne dla wszystkich Klubów Seniora działających na terenie gminy Pysznica. Wzięli w nim udział również seniorzy z klubu „Złoty Kasztan” z Biblioteki Publicznej w Pysznicy.

Święta Wielkanocne i dni, które je poprzedzają, to czas kiedy ożywają nasze najpiękniejsze tradycje i zwyczaje. Dlatego klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Książki w Pysznicy spędziły te przedświąteczne chwile na wspólnym wiciu palm wielkanocnych.

Dom Kultury w Pysznicy we współpracy z Gminą Pysznica zorganizował cykl warsztatów „Artystyczne pasje". Odbywały się w każdą sobotę od 9 do 23 marca 2024 roku na terenie sołectw. Zorganizowano je w Domu Ludowym w Słomianej, świetlicy wiejskiej w Studzieńcu, remizo-świetlicy w Kłyżowie, świetlicy wiejskiej w Sudołach w Chłopskiej Woli i Brandwicy.


Oddział Turecki w Woli Rzeczyckiej obchodzi stulecie istnienia. Powstał w 1924 roku za sprawą Stefana Wydry oraz grupy młodzieży zafascynowanej tradycją z sąsiedniej parafii.