Tłumy ludzi przewinęły się w ostatnią niedzielę w Żabnie, gdzie odbyła się siódma edycja „Hubertusa Nadsańskiego”, jednej z największych w regionie imprez dla miłośników łowiectwa i jazdy konnej. Organizatorzy: Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu i Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem przygotowali wydarzenie bogate w przeróżne atrakcje.

Uroczystości związane z 80 rocznicą pacyfikacji wsi Kochany odbędą się 25 września 2022 roku o godz. 13.00 przy Zabytkowym Cmentarzu Wojennym w Kochanach. Zapraszają wójt gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz i przewodniczący Rady Gminy Pysznica Krzysztof Skrzypek.

Czwarta edycja Święta Żurawiny odbyła się 11 września 2022 roku na boisku piłkarskim w Nowinach. Były gry i zabawy, stoły degustacyjne, stoiska pokazowe i występy muzyczne. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Noviny”, firmę Fieldstone Investments II – właściciela plantacji żurawiny oraz Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem i Gminne Centrum Kultury.

Dzieci i młodzież z Dyskusyjnych Klubów Książki w Pysznicy i Kłyżowie oraz najaktywniejsi młodzi czytelnicy z bibliotek na terenie gminy Pysznica uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Zatoru.