Przemarsz uczestników uroczystości otwarcia Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół” ulicami Rozwadowa. Na czele Zespół Mażoretek „Różanki” RDK „Sokół” i Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli (12 czerwca 2021).

Mianem manifestacji lokalnego patriotyzmu określił niżański burmistrz Waldemar Ślusarczyk przesłanie filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”. Premierowy pokaz odbył się 11 czerwca 2021 roku w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Po projekcji promowano podręcznik historyczny dla najmłodszych „Czy wiecie, że…” oraz pocztówki „Nowe miasto w starej szacie”.

– Nasi tancerze jak zwykle wywrócili scenę do góry nogami i wywalczyli wspaniałe nagrody – informuje Dom Kultury w Pysznicy. Chodzi o sukcesy, odniesione przez Zespół Taneczny KIK na Festiwalu Tańca „Wolsztyn Tańczy Pełną Parą”. Impreza odbyła się 29 maja 2021 roku.

Relacja z finisażu wystawy karykatury i rysunku satyrycznego niżańskiego artysty Jana Surmy. Arcyciekawe prace wyeksponowane były w Galerii Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem.