W Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Stalowej Woli młodzież pod kierunkiem dyrektora Dariusza Chmielewskiego i wychowawców podejmuje wiele inicjatyw charytatywnych. Wychowawcy zwracają uwagę na to, by uwrażliwiać wychowanków na potrzeby drugiego człowieka. Pomoc, w którą zaangażowała się nasza placówka była wielowymiarowa i obejmowała osoby w różnym obszarze wiekowym od dzieci po osoby starsze.

Medyczna Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej w Stalowej Woli zaprasza do kształcenia na nowym kierunku – podolog, który rusza już od semestru zimowego roku szkolnego 2023/2024.

Klasa III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie bierze udział w V edycji projektu „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”. Tym razem motywem przewodnim jest hasło „Na tropach dobroczynności”.

Wyjątkowa uroczystość – przedstawienie jasełkowe pt. „Święta dobrych życzeń”, odbyła się w stalowowolskim Zespole Szkół nr 6 Specjalnych 5 stycznia 2024 roku. Przed publicznością wystąpili uczniowie szkoły, a także młodzież z zaprzyjaźnionego I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.