Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego – hołd wielkiemu Prymasowi Tysiąclecia, który zostaje wyniesiony do chwały ołtarzy.

„Życie bez wódki naprawdę istnieje” to dająca wiele do myślenia gawęda Piotra Jackowskiego. Autor filmu zachęca widzów do życia bez alkoholu, ukazując wartośc takiej postawy. – Pić niedużo, to nic dużego. Ale nie pić wcale, to dopiero coś – zauważa.

„Prawdziwe Boże Narodzenie” – felieton Piotra Jackowskiego ukazujący istotę świąt Bożego Narodzenia. – Narodziny Boga w ludzkim sercu. Oto prawdziwe Boże Narodzenie. Nie ma innego. Nie ma i nie będzie – mówi felietonista.

Oponenci polityczni obrzucają się inwektywami wielokrotnie każdego dnia. Wystarczy włączyć telewizor, aby się o tym przekonać. Patrzą na siebie wilkiem, widząc w przeciwniku czarną owcę życia publicznego. Chociaż mam kolorowy telewizor, czarno to widzę.A przecież można inaczej, niekoniecznie patrząc przez różowe okulary – ale spokojniej, bez agresji toczyć boje medialne. Nie tocząc piany z ust. Ponieważ nikt do tej pory nie podpowiedział politykom jak z klasą rozmawiać, ja wychodzę z ofertą tym bardziej, że oczekuje tego ode mnie cały Facebook. To duża odpowiedzialność. Zamierzam jej sprostać.