Stalowowolski dziennikarz i muzykolog Piotr Jackowski wspomina uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Josephowi Kardynałowi Ratzingerowi – ówczesnemu prefektowi Kongregacji do spraw Doktryny Wiary. Wydarzenie to miało miejsce 16 października 1988 roku. Piotr Jackowski, wówczas członek Chóru Akademickiego KUL, wraz ze swymi koleżankami i kolegami z zespołu miał zaszczyt i honor uświetnić śpiewem tę uroczystość. A wszystko działo się podczas inauguracji roku akademickiego 1988/1989.

Gdy Chrystus przyszedł na świat w Betlejem dwa tysiące lat temu, król Herod chciał Go zabić w obawie przed utratą władzy. Dziś, gdy Boża Dziecina wyciąga rączęta do człowieka pragnąc jego zbawienia, współcześni Herodowie także sieją śmierć w wymiarze fizycznym i duchowym. Taki stan rzeczy wymaga opowiedzenia się albo za cywilizacją życia, albo za cywilizacją śmierci. A Ty jakiego wyboru dokonałeś? Obejrzyj felieton świąteczny Piotra Jackowskiego, w którym autor porusza ten temat.

Niemka Heidi Krawczyk mieszkała wraz z mężem Mieczysławem w Żabnie w gminie Radomyśl nad Sanem. Uczyła języka niemieckiego i angielskiego w radomyskiej szkole. Służyła także lokalnemu środowisku pomocą jako tłumacz. Jako nauczycielka zachęcała młodzież do poznawania obcych kultur. W listopadzie 2007 roku opowiadała swym podopiecznym o Adwencie w Niemczech i wykonywała wraz z nimi wieńce adwentowe. – Adwent jest niepowtarzalny za Odrą, lecz Boże Narodzenie jest najpiękniejsze w Polsce – podkreśliła, częstując uczniów piernikami. Niestety, jakiś czas temu Heidi ciężko zachorowała i odeszła, lecz pamięć o niej pozostała. Pozostała także jej adwentowa opowieść, do której nawiązuje w swej gawędzie Piotr Jackowski. Zachęcamy gorąco do obejrzenia filmu wspomnieniowego.