Spakowani i w pełnym rynsztunku, harcerze z działającego w Woli Rzeczyckiej szczepu ZHP „Bieszczadnicy”, wyruszyli na obóz 24 czerwca 2023 roku. Tym razem wybrali się Szlakiem Orlich Gniazd, przebiegającym przez województwa małopolskie i śląskie.

Bachmut to jedno z miast na Ukrainie najbardziej doświadczonych okrutną i nieludzką wojną. Wielokrotnie docierał tam wolontariusz Robert Bąk, mieszkaniec Zbydniowa w gminie Zaleszany na Podkarpaciu. Zawoził mieszkańcom różnoraką pomoc i wspierał ich na duchu. Odwiedził także rannych żołnierzy, którzy trafili do szpitala pod Bachmutem. Ponadto pomagał ludziom mieszkającym w okolicach Chersonia, zdążył jeszcze być w Mariupolu. O swoich doświadczeniach i przeżyciach związanych z niesieniem pomocy cierpiącym mieszkańcom Ukrainy opowiedział w wywiadzie udzielonym redaktorowi Piotrowi Jackowskiemu. Zapewnił, że nie będzie ustawał w tych wysiłkach. Zachęcamy gorąco do obejrzenia filmu, obfitującego w ważne informacje i bogaty materiał zdjęciowy.

Kazimierz Jackowski, zacny i szanowany mieszkaniec Stalowej Woli, świętował 92. urodziny. Tę wyjatkową rocznicę obchodził wraz z małżonką Marią i synem Piotrem. Wzruszająca rodzinna uroczystość odbyła się 18 stycznia 2023 roku. Kazimierz Jackowski otrzymał wiele wyrazów modlitewnej pamięci i moc serdecznych życzeń. Nie zabrakło również tradycyjnego „Plurimos annos”. Urodzinowym akcentem był obiad, podczas którego rozbrzmiewały liczne wspomnienia i słowa wdzięczności. Zobaczmy impresję filmową z urodzin Kazimierza Jackowskiego.

Stalowowolska rodaczka s. Lucyna Grząśko pełni posługę w Radio Maria w Kijowie. Przysłała list, w którym opisuje aktualną sytuację w mieście i swoje trudne doświadczenia.