Na WAKACJONALIA 2023 – Dni Gminy Jeżowe, które odbędą się w dniach 22-23 lipca na boisku rezerwowym KS SPARTA Jeżowe, zapraszają Wójt Gminy Jeżowe oraz Gminne Centrum Kultury w Jeżowem.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Harasiukach po raz kolejny już mieli możliwość wirtualnego zwiedzania świata. Tym razem w ramach międzynarodowego projektu Global Learning Connection spotkali się z uczniami z Vinschool Central Park w Ho Chi Minh city w Wietnamie. Realizowany projekt miał na celu umożliwienie uczenia się od rówieśników oraz poznawanie kultury innego kraju. Równie ważne było uświadomienie uczniom, że naprawdę warto uczyć się języków obcych.

Przebudowa przejść dla pieszych w miejscowości Nisko to kolejne zadanie, na realizację którego 26 listopada 2021 roku podpisano umowę w Urzędzie Gminy i Miasta. Cała inwestycja składa się z trzech zadań i obejmie swoim zakresem przejścia w ciągu ulicy Kościuszki, Piaskowej oraz przejście w ciągu ulicy Modrzewiowej.

Do zawarcia umowy na budowę dróg gminnych na osiedlu Malce doszło w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko 26 listopada 2021 roku. Podpisy na stosownych dokumentach złożyli Waldemar Ślusarczyk – Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Łukasz Molter – wiceprezes zarządu firmy „MOLTER” Sp. z o.o. Realizacja zadania ma się zakończyć najpóźniej w lipcu 2022 roku.