Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionistów Radomyskich w Radomyślu nad Sanem są już pełnoprawnymi uczniami.

Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rzeczyckiej jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Zgodnie z tą tradycją, w swój pierwszy szkolny rejs wyruszyło jedenastu pierwszoklasistów.

W czwartek, 9 października w szkole w Rzeczycy Długiej odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Tego dnia 7 dziewczynek i 7 chłopców oficjalnie zostało przyjętych do grona uczniów tej szkoły.

14 października w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli zorganizowano Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżniającym się dyrektorom oraz nauczycielom Nagród Starosty. Najlepsi uczniowie otrzymali też stypendia.