Ferie w bibliotece w Jastkowicach były udane. Dzieci miały możliwość spotykać się na zajęciach literacko-plastycznych, podczas których uczestniczyły w głośnym czytaniu, grach i zabawach animacyjnych oraz wykonywały prace plastyczne. Warsztaty były skonstruowane w taki sposób , aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędził czas. Podczas tematycznych spotkań wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością, w efekcie czego powstawały piękne prace plastyczne.

W trakcie pierwszego, poniedziałkowego spotkania, zainspirowani serią książek o przygodach Franklina mali czytelnicy chętnie dołączyli do klubu przyjaciół tego wesołego żółwia i wykonali zwierzątka z talerzyków papierowych. Nie zabrakło również tego dnia słodkiego poczęstunku z okazji Dnia Nutelli.

We wtorek dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach tematycznych „Bałwanki nie tylko ze śniegu”. Biblioteka tego dnia zamieniła się w Krainę Lodu, w której zagościły bałwanki Olafy wykonane ze skarpetek oraz odbyła się degustacja pysznych lodowych deserów z galaretki i pianek. Było bardzo wesoło i smacznie.

„Walentynkowy zawrót głowy” to temat kolejnego dnia spędzonego w radosnej atmosferze. Dzieci wykonywały zawieszki w kształcie serduszek, by w dniu Walentynek obdarować nimi swoich najbliższych, których darzą sympatią.

W czwartek atrakcją dla uczestników ferii oraz najmłodszych milusińskich czytelników biblioteki był spektakl teatralny pt. „Tygrysie oczko karnawału”, zaprezentowany przez Teatr z Uśmiechem. Został wystawiony w sali widowiskowej Domu Kultury w Jastkowicach.

W ostatnim dniu ferii zimowych dzieci wzięły udział w zorganizowanym przez Dom Kultury w Jastkowicach balu karnawałowym, połączonym z zabawami animacyjnymi . W bajkowych strojach prezentowały się wyśmienicie i dobrze się bawiły.

B.J.