– Kolejne spotkanie z seniorami w ramach projektu „Zdrowo i aktywnie z kulturą w tle” z psychodietetykiem i promotorką zdrowego stylu życia Marzeną Żurek odbyło się 13 maja 2022 roku – informuje Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy.

Podczas pierwszego spotkania z przemiłą autorką książki „Dieta dorosłego człowieka|” można było uzyskać wiele cennych informacji i porad dotyczących zdrowego odżywiania. Wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejną wizytę pani Marzeny w bibliotece, by przejść od teorii do praktyki. Seniorzy skorzystali z profesjonalnych pomiarów przeprowadzonych przez specjalistkę. Następnie podzieleni na grupy przygotowali zdrową sałatkę na bazie rukoli, szpinaku i kaszy gryczanej, a także pyszną pastę z awokado. Teraz wszyscy są wdzięczni autorce za profesjonalne porady dietetyczne oraz miłe i przepyszne spotkanie.

A jak wspomina spotkanie jego bohaterka Marzena Żurek? – Miałam przyjemność ponownie spotkać seniorów z GBP Pysznica i poprowadzić dla nich dwa warsztaty. Pierwszym były pomiary na analizatorze składu ciała wraz z indywidualnym omówieniem każdego wyniku Drugie warsztaty polegały na wspólnym tworzeniu dań podnoszących odporność organizmu. Jak poprzednim razem, tak i teraz to miejsce przywitało mnie bardzo pozytywną energią, a pracownicy i uczestnicy uśmiechem i życzliwością, za co jestem ogromnie wdzięczna! Po wspólnej konsumpcji wybuchowej sałatki i mocno czosnkowej pasty przyszła pora na wspólną pamiątkową fotografię, do której z pewnością nie raz będę wracać pamięcią.

P.J.

Udostępnij