Rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy ulicy ks. J. Popiełuszki w Stalowej Woli. W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Okulickiego, od 28 września jest ono zamknięte dla ruchu.

– Ta inwestycja to potężne zadanie, dodatkowo realizowane w newralgicznym miejscu, bo w centrum miasta. Są więc utrudnienia w ruchu, a teraz w związku z zamknięciem skrzyżowania dojdą kolejne. Ale nie ma wyjścia. Podobnie było z ulicą Poniatowskiego – na czas remontu były niedogodności, ale teraz jeździmy nią wygodnie i bezpiecznie. Z ulicą Popiełuszki będzie podobnie, więc proszę mieszkańców i kierowców o zrozumienie – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Wspomniane skrzyżowanie na czas przebudowy jest zamknięte dla ruchu, choć z pewnymi wyjątkami. Projekt organizacji ruchu przewiduje możliwość dojazdu na parkingi przed restauracją „Słoneczna” oraz przy bloku 1C – jadąc ulicą Popiełuszki od strony torów. Natomiast jadąc ulicą Okulickiego, na parking w pobliżu skrzyżowania będą mogli dojechać również klienci kantoru oraz sklepu rowerowego.

Dobra wiadomość jest natomiast taka, że można będzie już wyjechać z ulicy Wolności w ulicę Popiełuszki, a z niej kierować się w stronę Alei Jana Pawła II. Niestety nie będzie to jeszcze możliwe w odwrotnym kierunku, czyli z Alei Jana Pawła II wciąż nie będzie można na razie wjeżdżać w ulicę Popiełuszki.

Przypomnijmy, że na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1024R ul. Ks. J. Popiełuszki w Stalowej Woli”, Powiat Stalowowolski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Jej całkowita wartość to 7,4 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach FDS wyniesie 5,55 mln zł.

P.S.

Udostępnij