Obchody 50-lecia GZS „SAN” KŁYŻÓW rozpoczęte! „Jubileuszowa zabawa z Sanem Kłyżów” odbyła się w PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie 4 lutego 2024 roku. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, brały w nim udział całe rodziny.

Dzieci mogły nieodpłatnie korzystać z dmuchańców, podziwiać pokazy fizyczno-chemiczne oraz uczestniczyć w ciekawych zabawach i konkursach sprawnościowych. Panie z KGW „Kłyżowianki” serwowały pyszne przekąski, słodkości i ciepłe napoje.

Podczas imprezy wręczono nagrody dla dzieci, które zwyciężyły w konkursie plastycznym pt. „Piłka nożna w żółto-czarnych barwach”. Łącznie wpłynęły 64 prace, a wyróżniono prace 17 dzieci, którym wręczono pamiątkowe dyplomy, piłki, słodycze i gadżety biurowe. Ponadto na ręce dyrektor Bożeny Kapuścińskiej przekazano dyplomy dla pozostałych dzieci, które brały udział w konkursie oraz słodkości dla wszystkich dzieci z PSP w Kłyżowie.

Punktem kulminacyjnym była prezentacja i odznaczenie drużyn dziecięcych Gminnego Zespołu Sportowego „San” Kłyżów. Każdy z dzieciaków otrzymał pamiątkowy medal, dyplom, bidon, słodycze i gadżety biurowe. W grupie skrzat/żak zaprezentowało się 14 dzieci, natomiast w grupie młodzików 16 młodych zawodników.

Uroczystego wręczenia odznaczeń, dyplomów i nagród dokonali: Grzegorz Siek – prezes GZS „San” Kłyżów, Bartłomiej Madej – kapitan drużyny seniorów, Łukasz Bajgierowicz – wójt gminy Pysznica, Witold Pietroniec – zastępca wójta oraz Bożena Kapuścińska – dyrektor szkoły.

Organizatorzy dziękują wszystkim za obecność i wspaniałą zabawę, szczególnie tym najmłodszym adeptom żółto-czarnej akademii piłkarskiej, bo tak naprawdę to było ich święto! Organizacja tak udanej imprezy rodzinnej nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie pomogli. Szczególne podziękowania należą się:

– Prezesowi Grzegorzowi Siekowi za wszelką pomoc
– Dyrektor Bożenie Kapuścińskiej i wszystkim pracownikom szkoły, którzy wsparli prace przygotowawcze i porządkowe
– Agnieszce Kajpust, koordynatorce konkursu plastycznego z ramienia szkoły
– Anecie Tofil za opracowanie graficzne dyplomów i plakatów i obsługę fotograficzną
– Annie Nowak i Weronice Madej za dekorację sali
– Natalii Madej i Joannie Siek za przygotowanie i prowadzenie konkursu „Bingo”
– Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Kłyżowianki”, które przygotowały i obsługiwały stoisko gastronomiczne oraz wszystkim mamom najmłodszych zawodników, które upiekły pyszne ciasta
– Andrzejowi Dybce i Wiktorowi Maziarzowi za zorganizowanie transportu i prace techniczne przy dmuchańcach
– Tomaszowi Zalewskiemu za przekazane gadżety biurowe

Pomysłodawcą i głównym koordynatorem wydarzenia był Rafał Tofil. Pozostaje tylko życzyć wszystkim, aby przy organizowaniu kolejnych tego typu wydarzeń i inicjatyw, nigdy nie brakowało ludzi tak oddanych, pełnych poświęcenia i chętnych do współpracy!

„Jubileuszowa zabawa z Sanem Kłyżów” finansowana była w jednej czwartej z Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Pysznica na lata 2024-2027. Tu serdeczne podziękowania należą się wójtowi gminy Pysznica Łukaszowi Bajgierowiczowi oraz Beacie Biały – przewodniczącej tejże komisji. Natomiast pozostałe środki klub pozyskał we własnym zakresie.

S.K.

Udostępnij