Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, połączone z I Memoriałem Biegowym im. Bogdana Dziuby, odbyły się na stadionie sportowym „Bukowa” w Jastkowicach 12 czerwca 2022 roku.

Do rywalizacji w zawodach pożarniczych przystąpiły cztery jednostki: OSP Jastkowice, OSP Kłyżów, OSP Pysznica i OSP Studzieniec. Strażacy musieli wykazać się umiejętnościami w prezentacji musztry, w sztafecie pożarniczej oraz w budowaniu linii gaśniczej. Najlepszą okazała się jednostka OSP Studzieniec, na drugim miejscu uplasowali się strażacy z Jastkowic, na trzecim – OSP Pysznica a miejsce czwarte zajęli druhowie z Kłyżowa.

Podczas ceremonii wręczenia pucharów i nagród uhonorowani zostali także emerytowani strażacy z terenu gminy Pysznica. Doceniono ich długoletnią służbę. Z rąk wiceministra infrastruktury Rafała Webera i Komendanta Powiatowego PSP w Stalowej Woli mł. bryg. Szczepana Kozioła otrzymali decyzje o przyznanym świadczeniu ratowniczym.

Po zawodach strażackich rozpoczął się I Memoriał Biegowy im. Bogdana Dziuby, zorganizowany przez Gminę Pysznica oraz Lekkoatletyczną Akademię Marcina Nowaka „Olimpijczyk” z Pysznicy. W memoriale udział wzięło około 250 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy oraz 40 nauczycieli i rodziców. Gośćmi honorowymi byli Danuta Dziuba wraz z dziećmi, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, prezes Stalowowolskiego Klubu Biegacza Stanisław Łańcucki oraz reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro Danuta Cieślak (Urbanik), która jest obecnie trenerem w pysznickiej Akademii Lekkoatletycznej.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii – pamiątkowe statuetki. Dodatkowo Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Jastkowicach otrzymała nagrodę specjalną za zwycięstwo w klasyfikacji szkół.

Na zawodników oraz kibiców czekały także pozasportowe atrakcje, m.in. dmuchańce, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek i wiele innych. O to aby nikt nie odszedł głodny zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Jastkowic, Kłyżowa i Pysznicy.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy tak licznie przybyli na zawody. Przed mieszkańcami kolejna atrakcja – XIII Jarmark Królewski, który odbędzie się 25 i 26 czerwca 2022 roku na stadionie sportowym „Olimpia” w Pysznicy. Gmina gorąco zaprasza.

G.P.


Udostępnij