Pierwsza edycja turnieju tenisa stołowego ku pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się 6 marca 2022 roku w sali gimnastycznej PSP w Kłyżowie.

Do turnieju przystąpiło 34 zawodników z Kłyżowa, Pysznicy, Zarzecza, Kołodziejów, Przyszowa, Niska oraz Stalowej Woli. Szesnastu młodzików rywalizowało o puchar Łukasza Cieplińskiego ps. Pług. W meczu o trzecie miejsce Dominik Skrzypek pokonał Karola Krawczyka w stosunku 3:1, natomiast w meczu finałowym Maciej Herdzik nie dał szans Szymonowi Butrynowi zwyciężając 3:0.

Kobiety rywalizowały o puchar Danuty Siedzikówny ps. Inka. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Mroczek, zdobywając komplet punktów, drugie miejsce przypadło Annie Nowak, a trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Dorobek.

Dwunastu mężczyzn rywalizowało o puchar Witolda Pileckiego ps. Druh. Po bardzo zaciętych pojedynkach, obfitujących w zwroty akcji, zwyciężył Jacek Bednarz, natomiast drugie miejsce zajął Sebastian Sobczyk (obaj Przyszów). Trzecie miejsce przypadło Rafałowi Kacie z Kołodziejów.

We wszystkich kategoriach najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz upominki, które wręczali zastępca wójta gminy Pysznica Witold Pietroniec i Weronika Madej, główna organizatorka turnieju. Fundatorami nagród byli Gmina Pysznica, radni Karolina Bąk, Magdalena Tkacz oraz Rafał Tofil, a także sklep "odido" u Reni.

W organizację turnieju włączyli się PSP w Kłyżowie oraz KGW Kłyżowianki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju, osobom, instytucjom i sponsorom, dzięki którym wspólnie mogliśmy pięknie uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.