Klub LZS Wola Rzeczycka świętował 75–lecie istnienia. Z tej okazji odbył się tradycyjny XXVI już Turniej im. Józefa Kołodzieja – pasjonata piłki nożnej, założyciela i wybitnego działacza LZS Wola Rzeczycka. Były rozgrywki piłkarskie, podziękowania i gratulacje oraz życzenia kolejnych jubileuszy. Ponadto przygotowano atrakcje poza sportowe dla dorosłych i najmłodszych uczestników spotkania. A wszystko działo się 7 lipca 2021 roku na stadionie sportowym w Woli Rzeczyckiej.

Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście, wśród nich wiceminister infrastruktury i poseł na Sejm RP Rafał Weber oraz radomyski wójt Jan Pyrkosz. Zaproszenie przyjęli także seniorzy, oldboje, drużyny z sąsiednich miejscowości, działacze, sponsorzy, radni, przedstawiciele KGGW z Dąbrowy Rzeczyckiej ze swoim stoiskiem i sympatycy klubu – mieszkańcy Woli Rzeczyckiej i okolicznych miejscowości.

Po otwarciu imprezy i powitaniu gości przez prezesa LZS Wola Rzeczycka Mariusza Drzewiego, poseł Rafał Weber i wójt Jan Pyrkosz złożyli gratulacje i podziękowania za dotychczasową działalność, upowszechnianie i promowanie piłki nożnej, życzyli też sukcesów, dalszego rozwoju i kolejnych jubileuszy. Prezes otrzymał od wójta pamiątkowy puchar, a Poseł wręczył zestaw piłek.

Same zmagania na murawie piłkarskiej były zacięte i emocjonujące. Na boisku piłkarskim stawiły się cztery drużyny: LZS Wola Rzeczycka, Oldboje Wola Rzeczycka oraz drużyny z Rzeczycy Okrągłej i Dąbrowy Rzeczyckiej. W pierwszym meczu seniorzy LZS z Woli Rzeczyckiej zmierzyli się z ekipą z Dąbrowy Rzeczyckiej. Drużyna z Woli Rzeczyckiej pewnie pokonała rywali, uzyskując wynik 13:1. W drugim meczu miejscowi oldboje zmierzyli się z drużyną z Rzeczycy Okrągłej, przegrywając z gośćmi skromnie 1:0. Gospodarze w starciu finałowym pokonali Rzeczycę Okrągłą 7:2, tym samym zdobywając I miejsce w turnieju. Drugie miejsce zajęli piłkarze z Dąbrowy Rzeczyckiej po wygranym meczu z oldbojami 3:2. Dużo emocji przyniósł też mecz – niespodzianka, w którym zmierzyły się drużyny kobiet i mężczyzn. W meczu zdecydowanie lepsze okazały się panie, wygrywając 7:2.

W części oficjalnej prezes klubu LZS Wola Rzeczycka Mariusz Drzewi powitał pozostałych gości. Na zaproszenie odpowiedzieli: prezes Podkarpackiego Zrzeszenia LZS Józef Krzywonos, przedstawiciele Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – prezes Podokręgu Stalowa Wola Józef Kornatowski, członek zarządu Marcin Zieliński i przewodniczący Komisji Licencyjnej Marcin Gospoś.

Jubileusz powstania zespołu był doskonałą okazją do odznaczenia i wyróżnienia zasłużonych działaczy klubu. Pamiątkowe ordery 75–lecia LZS Wola Rzeczycka z rąk prezesa Podkarpackiego Zrzeszenia LZS i wójta gminy trafiły do: Wiesława Chamota, Tadeusza Wołoszyna, Stanisława Kasprowicza, Tadeusza Drzewiego, Jana Śpiewaka, Tadeusza Króla, Andrzeja Lachowskiego, Edwarda Stańkowskiego, Jana Jaskowskiego i Edwarda Szwedo. Ponadto wręczono złote, srebrne i brązowe odznaki PZPN z legitymacjami. Złotą otrzymali: Ernest Jaskowski, Mariusz Szwedo, Radosław Chmielowiec i Jacek Drzewi. Srebrne odznaki trafiły do: radnej Justyny Szwedo, Marii Chamot, Teresy Stańkowskiej, Seweryna Jaskowskiego i Łukasza Bednarza, a brązowe otrzymali: Robert Krawiec, Dawid Białek i Dawid Mantycki.

Z racji jubileuszu istnienia klubu prezes Mariusz Drzewi otrzymał od przybyłych gości pamiątkowe puchary i grawerton wraz gratulacjami i życzeniami dalszych sportowych jubileuszy. Doceniono również najlepszego strzelca klubu w rozgrywkach ligowych klasy A. Został nim Kamil Temporale z imponującą liczbą zdobytych bramek (51) w sezonie 2020 -2021.

Za dobrze układającą się współpracę, wspieranie rozwoju piłki nożnej oraz tworzenie właściwej infrastruktury do uprawiania tej dyscypliny, podziękowano ponadto wójtowi Janowi Pyrkoszowi oraz prezesowi Podkarpackiego Zrzeszenia LZS Józefowi Krzywonosowi. Podziękowania i pamiątkowe piłki przekazał prezes podokręgu Józef Kornatowski. Podziękowania trafiły też do prezesa klubu Mariusza Drzewiego za całokształt jego społecznej działalności, upowszechnianie i promowanie piłki nożnej oraz wyniki osiągane przez piłkarzy. Były również życzenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej – ligi okręgowej.

Później przyszedł czas na wręczenie pucharów drużynom występującym w turnieju oraz nagród indywidualnych dla najlepszych zawodników. Bramkarzem rozrywek został Krystian Pac, najskuteczniejszym strzelcem z 10 zdobytymi bramkami okazał się Kamil Temporale, a najlepszą zawodniczką Dorota Federczyk. Odkryciem turnieju został Krzysztof Sioda – radny i sołtys Woli Rzeczyckiej. Na zakończenie prezes Mariusz Drzewi podziękował za współpracę i udzielaną pomoc wójtowi Janowi Pyrkoszowi oraz sponsorom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

P.C.

Fot. GCK

 

Udostępnij