Klasa III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie bierze udział w V edycji projektu „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”. Tym razem motywem przewodnim jest hasło „Na tropach dobroczynności”.

Realizację pierwszego modułu klasa rozpoczęła od przeczytania książki Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”. Książka podejmuje trudny temat - funkcjonowanie rodziny po śmierci taty. W trakcie omawiania lektury nie obyło się bez szczerych rozmów na temat smutku, straty bliskich osób, chorób przewlekłych.

Do danego modułu uczniowie wraz z wychowawcą wykonali następujące zadania: plakat, (określając trudne emocje i sposób radzenia sobie z nimi), makietę (która przedstawiała wybrane sceny z czytanej lektury, „Lekturki na lince” (uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające poszczególne wydarzenia, o których czytali, związane z dobroczynnością i za pomocą spinaczy do bielizny zawiesili je na lince). Wszystkie zadania uczniowie wykonywali z dużym zaangażowaniem.

S.K.