Doroczna zabawa karnawałowa, nazywana „Balem Seniora”, odbyła się w Gminnym Centrum Kultury 10 lutego 2024 roku. Jej zorganizowanie było wyrazem szacunku dla obecnych seniorów, którzy przed przejściem na emerytury pracowali w różnych instytucjach publicznych gminy Radomyśl nad Sanem.

Na zaproszenie odpowiedziało kilkadziesiąt par emerytowanych pracowników gminnych jednostek. Gospodarzami zabawy byli: wójt Jan Pyrkosz, przewodniczący Rady Gminy Edward Wermiński, radna powiatu Leokadia Gugała oraz dyrektor GCK Teresa Lachowska.

Gości powitała dyrektor Teresa Lachowska, życząc wszystkim udanej zabawy. Z kolei wójt Jan Pyrkosz wyraził gościom wdzięczność i uznanie za pracę na rzecz społeczności lokalnej w wielu sferach życia publicznego. Złożył życzenia długich, pomyślnych lat życia w zdrowiu i przychylności losu i satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków w czasie aktywności zawodowej.

W części artystycznej zaprezentowali się młodzi artyści – zaśpiewała Emilka Gębala, a na akordeonie zagrał Kacper Kuchno. Miło spędzany czas urozmaicił występ grupy akrobatycznej Artes z Chwałowic. Dużą atrakcją były również występy wokalne i kabaretowe, skecze w wykonaniu „Zgranej Paki” czyli członków Koła Związku Emerytów i Rencistów w Radomyślu.

Był również czas na wspólny posiłek i zabawę na parkiecie przy dźwiękach muzyki zespołu „Blue Dance” z Chwałowic. W trakcie imprezy panowała atmosfera dobrej zabawy. Impreza przebiegła w miłej atmosferze i była doskonałą okazją do prowadzenia towarzyskich rozmów, wspominania minionych lat i integracji.

„Bal Seniora” to już tradycja w gminie Radomyśl nad Sanem. Pozytywny odbiór przedsięwzięcia przez seniorów wskazuje na jego ważność i potrzebę corocznej kontynuacji. Inicjatywa jest również potrzebna, aby godnie i odpowiednio uhonorować seniorów za ich zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego.

P.C.

Fot. D.W.