Tegoroczną Noc Bibliotek czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy spędzili w Hogwarcie razem z Harrym Potterem i jego przyjaciółmi.

Odwiedzający placówkę mieli okazję spróbować w Sali Eliksirów różnych mikstur przynoszących zdrowie, szczęście i mądrość. Na łasuchów czekały: ciasto śliwkowe, drożdżowe bułeczki mocy oraz pyszne babeczki ozdobione motywami z serii książek o Harrym Potterze. Uczestnicy Nocy Bibliotek mieli możliwość zwiedzić domek gajowego Hagrida, odnaleźć złoty znicz i odpocząć w pięknie oświetlonej lewitującymi świecami Wielkiej Sali Hogwartu. Wszyscy spędzili czas na dobrej zabawie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najpiękniejszy strój ze świata Harrego Pottera, dzięki czemu w bibliotece roiło się od czarodziejów i czarownic w różnym wieku. Na prawdziwych fanów książek i filmów czekały quizy i escape room, w którym uczestnicy oprócz znalezienia złotego znicza musieli skompletować niezbędne przedmioty potrzebne do rozpoczęcia nauki w Hogwarcie.

Zainteresowani mogli wziąć udział w seansie filmowym oraz obejrzeć wystawę twórczości J. K. Rowling. Młodzież uczestnicząca w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki w Pysznicy w ramach nagrody nocowała w bibliotece.

B.P.

Udostępnij