Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o., globalny producent spycharek oraz układarek rur o ugruntowanej pozycji na rynku, zaprezentował na tegorocznych Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska flagowe modele marki Dressta, TD-15 R Extra LA i TD-20 R Extra, oraz 3 modele marki LiuGong, koparki gąsienicowe 922E i 936E oraz ładowarkę kołową 856H.

W związku z wieloma nieprawdziwymi informacji dotyczącymi realizacji dopłat bezpośrednich za 2016 r., które pojawiły się ostatnio w mediach, wyjaśniamy, że płatności te są realizowane bez zakłóceń i zostaną zakończone w ustawowym terminie, czyli do końca czerwca 2017 r.

Rowery miejskie powróciły na ulice Stalowej Woli. Sto jednośladów czeka na spragnionych wycieczek po mieście i okolicach. Walory niektórych sprawdził osobiście prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny. 20 kwietnia 2017 roku, na Placu Piłsudskiego, przybliżył tegoroczne nowości i udogodnienia wraz z Anną Pasztaleniec – prezesem Miejskiego Zakładu Komunalnego i Markiem Pogorzelskim – rzecznikiem prasowym Nextbike Polska. Niespodzianką są nowe rodzaje pojazdów. Do stojaków znajdziemy bowiem przypięte także tandemy, rowery dla dzieci czy typu cargo. Projekt, obsługiwany przez firmę „Nextbike”, to kontynuacja zeszłorocznego przedsięwzięcia, które cieszyło się dużą popularnością.

Producent urządzeń budowlanych LiuGong (Guangxi, Chiny) ogłosił plany rozbudowy zakładu produkcyjnego Liugong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Z chińskiej fabryki zostanie tam przeniesiona m.in. produkcja czterech nowych modeli maszyn.