Huta Stalowa Wola obchodząca 80-lecie swojego istnienia to przedsiębiorstwo wybudowane jako najważniejszy zakład infrastruktury przemysłowej Centralnego Okręgu Przemysłowego i fabryka o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski. Dziś Huta Stalowa Wola jest firmą wykorzystującą nowoczesne technologie i systematycznie implementującą nowe rozwiązania.

Hutę Stalowa Wola S.A. opuścił konwój z wyprodukowanym przez HSW wyposażeniem IV KMO z samobieżnym automatycznym moździerzem kal. 120 mm Rak. Miejscem przeznaczenia sprzętu jest tym razem 21. Brygada Strzelców Podhalańskich.

Huta Stalowa Wola zrobotyzuje produkcję, rozwija park maszynowy i zakończyła budowę nowej hali. Wszystko po to, żeby uzyskać przewagę konkurencyjną poprzez podniesienie jakości produktów i umocnić pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym.

Powstała Kuźnia Przedsiębiorczości w budynku przy ul. Kwiatkowskiego 1 w Stalowej Woli, będącym jeszcze nie tak dawno w gestii Dyrekcji Naczelnej Huty Stalowa Wola. Stworzono tu miejsce dla młodego biznesu innowacyjnego, kobiecego, studenckiego, biznesu w branży IT. Działania w tym zakresie prowadzili w ostatnich miesiącach pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego i Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej. – Jest to wynik nakreślonego przeze mnie programu wspierania przedsiębiorczości i innowacji – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.