Spotkanie z dyrektorami gimnazjów i szkół podstawowych z Powiatu Niżańskiego odbyło się 15 stycznia 2018 roku w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. W spotkaniu, po raz kolejny zorganizowanym z inicjatywy starosty Roberta Bednarza, uczestniczyło piętnastu dyrektorów szkół.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku jest pierwszą szkołą w Polsce, z którą Słowacy z Uniwersytetu w Preszowie podpisali porozumienie o współpracy. Dyrektor RCEZ, Wacław Piędel i rektor Uniwersytetu Preszowskiego, prof. inż. Robert Stefko, ustalili warunki Porozumienia, których efektem było podpisanie deklaracji, 5 czerwca 2017 r.

Finał VI Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”, który miał miejsce 25 maja w Zespole Szkół w Jeżowem, przyniósł największe sukcesy młodym twórcom z Rzeszowa i Stalowej Woli. Kategorię poezji zdominowały uczennice Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli, aczkolwiek I nagroda przypadła Zuzannie Irzyk z Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie – Zuzannie Irzyk. Dwie równorzędne II nagrody otrzymały Małgorzata Sobkiewicz i Aleksandra Walkowicz, zaś nagrodę III – Kinga Panek. Wszystkie są uczennicami stalowowolskiego gimnazjum. W kategorii prozy I nagrodę zdobył uczeń Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie – Radosław Bogusz. Uczennice tego gimnazjum zdobyły także dwa inne znaczące laury: Kinga Wais nagrodę drugą, zaś Maria Trybus trzecią. Nagroda druga przypadła także Joannie Warchoł z Zespołu Szkół w Nowosielcu, zaś trzecia – Bartoszowi Konopelskiemu z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pysznicy. Kolejnej edycji Konkursu patronowali: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Starosta Niżański Robert Bednarz, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, Związek Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie, Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli i Gminne Centrum Kultury w Jeżowem.

Spotkanie samorządowców z powiatu niżańskiego z wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Bogdanem Romaniukiem odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nisku. Jego tematem było omówienie zamierzeń inwestycyjnych w zakresie budowy, przebudowy oraz remontów, realizowanych i planowanych na drogach wojewódzkich na terenie powiatu niżańskiego. Inicjatorem spotkania był starosta niżański Robert Bednarz.