Jubileusz 60-lecia przyjęcia sakramentu kapłaństwa obchodził ks. Zygmunt Polityński, emerytowany duszpasterz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Społeczeństwo miasta wyraża mu wdzięczność za wieloletnią posługę osobom chorym, którą pełnił jako kapelan w stalowowolskim szpitalu.

Wielka Sobota to czas święcenia pokarmów na stół wielkanocny i adoracji Chrystusa złożonego w Grobie Pańskim. To dzień, w którym mieszkańcy Stalowej Woli licznie przybywają do bazyliki konkatedralnej.

Niecodzienna procesja wyruszyła w Niedzielę Palmową, w Godzinie Miłosierdzia, z radomyskiej świątyni. Podobnie jak rok temu, licznie zgromadzeni mieszkańcy, a także legioniści z kilkudziesięciu prezydiów parafialnych, wzięli udział w Przebłagalnej Drodze Krzyżowej ulicami parafii Radomyśl nad Sanem. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci i młodzieży. Dla legionistów Maryi była to już IX Droga Krzyżowa. Wcześniej, od roku 2009, uczestniczyli w podobnych w Zaleszanach i w Sandomierzu.

Legioniści z dwudziestu prezydiów parafialnych diecezji sandomierskiej i tarnowskiej wzięli udział w poświęceniu sztandaru i rocznicy powstania Legionu Maryi w Radomyślu nad Sanem w niedzielę 5 lutego 2017 roku. Mimo wyjątkowo trudnych warunków atmosferycznych (śnieg i marznące opady deszczu), członkowie wspólnoty po raz kolejny udowodnili swą niezawodność. Na spotkanie przybyli także zaproszeni miejscowi samorządowcy.