JERZY NOGAL – popularny kucharz znany z telewizyjnego programu „Pytanie na śniadanie” – mówi o gotowaniu z rodzinami w Pysznicy.

Radomyska Orkiestra Dęta uświetnia uroczystość wręczenia Medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, która odbyła się w Urzędzie Gminy Radomyśl nad Sanem 23 maja 2019 roku.

Drodzy Przyjaciele, Czytelnicy i Sympatycy „Naszego Czasu”! Zapraszamy serdecznie na Międzygminne Spotkanie Integracyjnie, organizowane przez „Nasz Czas” w śródleśnych Kochanach w gminie Pysznica. Spotykamy się w sobotę 18 maja o godz. 10.00 na posesji artysty rzeźbiarza Stanisława Popka.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę określającą zasady tworzenia Kół Gospodyń Wiejskich. Mają one być dobrowolną społeczną organizacją mieszkańców wsi, aktywnie działającą na rzecz środowisk wiejskich. Ustawa ma na celu nadanie osobowości prawnej Kołom Gospodyń Wiejskich, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz kultywowania folkloru i polskiej tradycji.