Drodzy Przyjaciele, Czytelnicy i Sympatycy „Naszego Czasu”! Zapraszamy serdecznie na Międzygminne Spotkanie Integracyjnie, organizowane przez „Nasz Czas” w śródleśnych Kochanach w gminie Pysznica. Spotykamy się w sobotę 18 maja o godz. 10.00 na posesji artysty rzeźbiarza Stanisława Popka.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę określającą zasady tworzenia Kół Gospodyń Wiejskich. Mają one być dobrowolną społeczną organizacją mieszkańców wsi, aktywnie działającą na rzecz środowisk wiejskich. Ustawa ma na celu nadanie osobowości prawnej Kołom Gospodyń Wiejskich, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz kultywowania folkloru i polskiej tradycji.

O akcji „Stalowowolska Paczka Pomocy” mówi Dorota Wronka-Hanejko w rozmowie z Piotrem Jackowskim. Wywiad został przeprowadzony 15 listopada 2018 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Patronat medialny nad akcją objął Magazyn Nadsański „Nasz Czas”.

Na przełomie lipca i sierpnia przeprowadzone zostały warsztaty pn. „Wieńce dożynkowe – tradycją święta plonów”, realizowane przez Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach.