Jedną z największych sensacji doby PRL-u była ucieczka Tomasza Bałuta i jego brata Przemysława Kukuruźnikiem do Szwecji. Tomasz (Tomir) Bałut był pracownikiem Huty Stalowa Wola, przyjacielem również pracującego w HSW Romana Jackowskiego – stryja Piotra Jackowskiego, redaktora naczelnego Magazynu Nadsańskiego „Nasz Czas”. W marcowym „Naszym Czasie” rozpoczynamy publikację niesamowitych materiałów dotyczących Tomasza Bałuta, który upoważnił nas do wykorzystania swoich wspomnień. Polecamy pierwszy tekst, zatytułowany „Połączeni Hutą, rozdzieleni komuną”. A co jeszcze przeczytamy w najnowszym wydaniu popularnego miesięcznika?

* Jedną z największych sensacji doby PRL-u była ucieczka Tomasza Bałuta i jego brata Przemysława Kukuruźnikiem do Szwecji. Tomasz (Tomir) Bałut był pracownikiem Huty Stalowa Wola, przyjacielem również pracującego w HSW Romana Jackowskiego – stryja Piotra Jackowskiego, redaktora naczelnego Magazynu Nadsańskiego „Nasz Czas”. W marcowym „Naszym Czasie” rozpoczynamy publikację niesamowitych materiałów dotyczących Tomasza Bałuta, który upoważnił nas do wykorzystania swoich wspomnień. Polecamy pierwszy tekst, zatytułowany „Połączeni Hutą, rozdzieleni komuną”. Opracowania wzruszających listów wykorzystanych w tekście dokonała Maria Jackowska.

* Wyjątkowo podniosły nastrój miały obchody 77. rocznicy powstania Armii Krajowej, zorganizowane przez Koło Obwodu Nisko – Stalowa Wola Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Polecamy relację Mariusza Kowalika.

* 2,36 miliona złotych przekazało Ministerstwo Zdrowia na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Stalowej Woli. W tym celu lecznicę odwiedziła sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia – Józefa Szczurek-Żelazko. Poznaj szczegóły czytając „Nasz Czas”.

* Zainstalowanie sekundników na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli przyniosło zamierzony efekt. Poprawiło się bezpieczeństwo kierowców, zmalała także liczba mandatów karnych nakładanych za przejazd na czerwonym świetle. Przybliżamy ten temat, poruszony niedawno przez posła Rafała Webera.

* Nisko pozyskało miliony złotych na cele związane z rewitalizacją. Jakie to są pieniądze i na co zostaną przeznaczone? Odsyłamy do marcowego „Naszego Czasu”.

* Spotkanie edukacyjne poświęcone 75. rocznicy pacyfikacji Borowa i okolicznych wiosek odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach. Wysłuchano wzruszających wspomnień naocznego świadka ówczesnych tragicznych wydarzeń Honoraty Kozłowskiej, uczestniczono w panelu dyskusyjnym, oglądano wystawę przygotowaną przez GCK. Warto przeczytać artykuł na ten temat w „Naszym Czasie”.

* Jak obudzić w sobie master chefa? Tego dowiedzieli się młodzi adepci sztuki kulinarnej, którzy skorzystali z feryjnej oferty Domu Kultury w Pysznicy. Polecamy lekturę tekstu opisującego niezwykłe zajęcia.

* Indiańska wioska powstała w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaleszanach. Kto i jak ją zbudował? Dowiemy się z kart „Naszego Czasu”.

* „Nasz Czas” dotarł do uczestniczki 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie, stalowowolanki Justyny Sobczyk. Opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy, którymi dzielimy się z czytelnikami. Zachęcamy do przeczytania.

Te i inne tematy polecamy w „Naszym Czasie” w marcu. Zachęcamy do nabycia pisma, które dostępne jest w prenumeracie. Zaprenumeruj „Nasz Czas”.

Kontakt: tel. 885-859-847
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.naszczas24.pl
YouTube:Naszczas24.pl

Zapraszamy na reklamowe łamy „Naszego Czasu”! Osiągnij sukces z „Naszym Czasem”!

„NASZ CZAS” – SIŁA INFORMACJI

 

Udostępnij