Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania Magazynu Nadsańskiego „Nasz Czas”. Polecamy ciekawe informacje, wywiady i relacje z wydarzeń w regionie dolnosańskim. Oto najważniejsze tematy, które poruszamy:

•    Rusza kampania przed listopadowymi wyborami do samorządu terytorialnego. Mijającą kadencję podsumowuje i swoje prognozy przedstawia Rafał Weber – radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli.
•    Podkarpacie ma trzech eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim. Jak wygląda ich praca w kontekście problemów naszego województwa? Dowiemy się z rozmowy Moniki Roman z europosłem Stanisławem Ożogiem i radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Mieczysławem Miazgą.
•    – Róbmy wszystko, aby nie dotknęły nas liczne zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne – pisze w gorącym komentarzu senator Janina Sagatowska. W swym tekście nawiązuje do 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej i walk na wschodzie Ukrainy.
•    Cała Polska uradowała się na wieść o zdobyciu brązowego medalu przez Joannę Jóźwik na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu. Biegnąc na dystansie 800 metrów, wychowanka Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” w Stalowej Woli pobiła własny rekord życiowy. Jej sukces komentują trener Stanisław Anioł i ks. Edward Madej – honorowy prezes KKS „Victoria”.
•    Parafia Kłyżów w gminie Pysznica świętowała czterdziestolecie powstania. Jak świętowała lokalna społeczność? O tym we wrześniowym „Naszym Czasie”.
•    Jak region dolnosański długi i szeroki, w lokalnych społecznościach zorganizowano tradycyjne dożynki. Swoją refleksją na ten temat dzieli się Piotr Jackowski – redaktor naczelny „Naszego Czasu”.
•    Dni Niska połączone ze Świętem Chleba 2014 były ciekawą imprezą. Polecamy interesujący materiał reporterski.
•    Mijające lato było czasem dużej aktywności rowerzystów. O rowerowych pasjach młodzieży z gminy Radomyśl nad Sanem pisze Tadeusz Stopyra.
•    Dwutygodniową kolonię edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Czortkowa na Ukrainie zorganizowało Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży „Sami dla siebie” w Gorzycach. Uczestniczyły w niej osoby mające polskie pochodzenie. Jak wyglądał ich pobyt w Polsce? Szczegóły w „Naszym Czasie”.
•    W sierpniu z wielu zakątków Polski wyruszyły piesze pielgrzymki do Częstochowy. O tym, jak wyglądał postój lubaczowskich pątników w Rudniku nad Sanem, pisze Krzysztof Skwarek.
•    Wielu mieszkańców regionu dolnosańskiego skorzystało z oferty organizatorów letnich imprez plenerowych. Polecamy relację z „Radosnego misyjnego grania” w Kłyżowie i „Rodzinnego pikniku kulinarnego” w Kępiu Zaleszańskim.

Te i inne tematy polecamy w „Naszym Czasie” we wrześniu. Zachęcamy do nabycia pisma.

Kontakt: tel. 885-859-847
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na reklamowe łamy „Naszego Czasu”! Osiągnij sukces z „Naszym Czasem”!

„NASZ CZAS” – SIŁA INFORMACJI

Udostępnij