Jacek Kochan został Czytelnikiem Roku 2018 w podsumowaniu konkursu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Wygrał kategorię dla czytelników dorosłych, zaś wśród czytelników do 12 roku życia najwięcej książek wypożyczyła Anna Adamczyk. Czytelnikiem Roku 2018 wśród młodzieży została Dagmara Adamczyk. Ponad 38 miesięcznie – tyle średnio wypożycza książek najaktywniejsza czytelniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

MBP od 2013 roku, po przeprowadzce do siedziby głównej, prowadzi komputerową ewidencję wypożyczeń swoich zbiorów. Dlatego też bez problemów można było odnaleźć osoby, które na swoim koncie mają najwięcej wypożyczeń. Obecnie komputerowy system pracuje w każdej filii MBP. Zwycięzca kategorii dla dorosłych, Jacek Kochan, w 2018 roku wypożyczył 320 książek, zaś od roku 2013 do końca 2017 wypożyczył ich w sumie 1 155.

– Od podstawówki czytałem dużo. Nie interesowała mnie piłka, byłem zajęty czytaniem. Czytam przede wszystkim kryminały. Wolałem wcześniej literaturę amerykańską, ale jak się okazuje, mamy dużo młodych i dobrych polskich pisarzy. Od dzieciństwa moją ulubioną lekturą jest „Trylogia”, często do niej wracam – mówi Jacek Kochan.

Ubiegłoroczna triumfatorka w tej kategorii wypożyczyła w 2018 roku o jedną książkę mniej od tegorocznego zwycięzcy, a pierwszą dziesiątkę wśród czytelników dorosłych zdominowały panie. Zwyciężczyni kategorii młodzieżowej, Dagmara Adamczyk, w 2018 roku wypożyczyła 463 książki, a od roku 2015 było to w sumie 538 pozycji. Czytelnikiem Roku 2018 w kategorii dzieci, została zaś siostra Dagmary – Anna Adamczyk, która przez 12 miesięcy minionego roku wypożyczyła w stalowowolskiej bibliotece 423 książki, a od roku 2015 – 538 egzemplarzy.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 1 lutego 2019 roku w siedzibie głównej MBP przy ul. ks. Popiełuszki 10. Najlepsi, z rąk Ewy Biały, dyrektor MBP, otrzymali nagrody. Były to nowości książkowe, gadżety biblioteczne oraz specjalne statuetki Czytelnika Roku 2018.

T.G.

Fot. T.G. – Podczas podsumowania konkursu od lewej: Jacek Kochan, dyrektor MBP Ewa Biały, Dagmara Adamczyk, Anna Adamczyk

Udostępnij