OBWODNICA JESZCZE W TYM ROKU
– Jeszcze w tym roku obwodnica Stalowej Woli i Niska ma zostać udostępniona kierowcom naszych miast i wszystkim, którzy przejeżdżają przez nie tranzytem. Takie zapewnienia otrzymaliśmy od wykonawcy inwestycji – przedsiębiorstwa Mostostal Warszawa. Widząc postęp prac można brać tę deklarację za dobrą monetę – mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
BEZ OSTATNIEGO ROZDZIAŁU
– Pięćdziesiąt lat temu, 12 maja 1970 roku, zmarł gen. Władysław Anders – dowódca 2. Korpusu Polskiego. Jeszcze jako student KUL, podczas podróży po Anglii, wszedłem w posiadanie jego książki zatytułowanej „Bez ostatniego rozdziału”. Gdy wracałem do Polski bałem się, czy podczas odprawy na granicy naszego kraju celnicy nie skonfiskują mi jej. Na szczęście nikt nie zaglądał do mojego bagażu – pisze w swych wspomnieniach Piotr Jackowski.
W SEJMIE WOLNEJ POLSKI
– Obchodzona nie tak dawno setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i zbliżająca się setna rocznica Cudu nad Wisłą skłania mnie do spojrzenia na tamten czas, a zwłaszcza na posłów Sejmu Ustawodawczego, którego pierwsze posiedzenie odbyło się 10 lutego 1919 roku. W ławach poselskich zasiadł wówczas Antoni Szmigiel z Babicy, którego żona pochodziła z mojej rodziny. Podczas inauguracyjnego posiedzenia wysłuchał pamiętnego przemówienia Józefa Piłsudskiego, a w późniejszym czasie uczestniczył w akcji dobroczynnej „Posłowie Sejmu Ustawodawczego – biednej dziatwie Warszawy”. Wydawnictwem upamiętniającym to przedsięwzięcie jest zbiór autografów poselskich, wśród nich znajduje się autograf Antoniego Szmigla. Dochód ze sprzedaży publikacji został przeznaczony na potrzeby dzieci zagrożonych skutkami wojny – czytamy w zapiskach historycznych Kazimierza Jackowskiego ze Stalowej Woli.
PSP W KRZAKACH OBCHODZI JUBILEUSZ
Jubileusz dziesięciolecia nadania imienia Orła Białego obchodzi Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzakach w gminie Pysznica. – To wielkie święto naszej szkoły – mówi Monika Kłykocińska, dyrektor placówki. Uroczystości związane z jubileuszem miały się odbyć 30 kwietnia 2020 roku, lecz z powodu epidemii nie można było ich zorganizować. Pomimo tego uczniowie – przebywając w swoich domach – przygotowali okolicznościowy program słowno-muzyczny. Filmowy owoc ich pracy można zobaczyć w Internecie.



Dzienny Dom Senior+ w Pniowie obchodził pierwszą rocznicę działalności.



