Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli będzie miał nowego dyrektora. Kierujący nim dotychczas Edward Surmacz złożył wypowiedzenie. Jego miejsce zajął – jako pełniący obowiązki dyrektora, Andrzej Komsa.

Wypowiedzenie zostało złożone przez Edwarda Surmacza 27 kwietnia 2020 roku. Jeszcze tego samego dnia odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Stalowowolskiego, na którym zapadła decyzja, aby zwolnić go z obowiązku świadczenia pracy podczas trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Zarząd Powiatu, na czele ze starostą Januszem Zarzecznym, podjął również uchwałę, aby miejsce Surmacza – jako pełniący obowiązki dyrektora – zajął Andrzej Komsa, dotychczasowy wicedyrektor ds. lecznictwa.

– To odpowiednia osoba. Pracuje w naszym szpitalu od wielu lat, doskonale zna kadrę oraz możliwości tej placówki i realia, w jakich ona funkcjonuje. Przypomnę, że znajdujemy się w wyjątkowo trudnym okresie – trwa walka z pandemią, więc funkcjonowanie szpitala jest jeszcze bardziej skomplikowane niż zwykle. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby szpital był okrętem bez kapitana. Jestem przekonany, że Andrzej Komsa sprawdzi się w tej roli – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Andrzej Komsa jest zawodowo związany ze stalowowolskim szpitalem od prawie czterdziestu lat. Obowiązki dyrektora zaczął pełnić 28 kwietnia 2020 roku. Będzie kierował szpitalem do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora.

T.W.

Fot. Piotr Jackowski – Edward Surmacz – do niedawna dyrektor stalowowolskiego szpitala

Udostępnij