W Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe zorganizowane przez Fundację Misji Obywatelskiej w ramach projektu „Młodzi dla przedsiębiorczości”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie przedsiębiorczości i prawa gospodarczego oraz wzmocnienie ich zaangażowania obywatelskiego. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z założeniami projektu, a także wzięli udział w szkoleniu i debacie pt. „Podkarpackie rozmowy: Porozmawiajmy o przedsiębiorczości”.

Istotnym elementem wydarzenia była praca w grupach, podczas której młodzież formułowała postulaty dotyczące rozwoju przedsiębiorczości na poziomie lokalnym   i regionalnym.

Uczestnicy wysoko ocenili zarówno tematykę spotkania, jak i możliwość aktywnego udziału w dyskusji. Wydarzenie zakończyło się ewaluacją, która potwierdziła duże zainteresowanie dalszym udziałem w projekcie.

Projekt „Młodzi dla przedsiębiorczości” ma na celu wzmacnianie kompetencji młodzieży oraz tworzenie przestrzeni do dialogu pomiędzy młodymi ludźmi, a instytucjami publicznymi.

P.S.