Koło Gospodyń Wiejskich „Razem możemy więcej” Krzaki-Słomiana gościło mieszkańców po orszaku, który przeszedł przez tutejsze miejscowości w znaku dziękczynienia za 50-ciolecie parafii Krzaki. A wszystko działo się w uroczystość Trzech Króli.

– Cieszymy się, że tak licznie państwo przybyli, by razem celebrować to święto. Z inicjatywy ks. Stanisława Kurasia oraz sołtysa Stanisława Kłyzy mogłyśmy po raz kolejny zorganizować w naszym Domu Ludowym spotkanie integrujące mieszkańców. Raduje niezmiernie fakt, że mogliśmy wspólnie spędzić miłe chwile, wsłuchując się w śpiew kolęd. A kolędowali jak zawsze nasi najmłodsi artyści – podkreślają gospodynie.

I dodają: – W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom za przybycie, ks. Stanisławowi za ufundowanie produktów, państwu Agnieszce i Stanisławowi Smaliszom, na których również zawsze możemy liczyć, za upieczenie pysznych rogalików, sołtysowi Stanisławowi Kłyzie za pomoc organizacyjną, strażakom z OSP Studzieniec za zabezpieczenie orszaku, naszym słowikom za cudny śpiew kolęd i wszystkim członkom KGW „Razem możemy więcej” Krzaki-Słomiana za poświęcony czas na przygotowanie poczęstunku.

K.G.