Biblioteka Publiczna w Chwałowicach zorganizowała zajęcia wakacyjne dla młodych czytelników. Spotkania trwały od 4 do 28 lipca 2022 roku. W zajęciach wzięło udział 40 dzieci.

Każdego dnia dzieci głośno czytały fragmenty książek o tematyce przyrodniczej, savoir-vivre. Następnie uczestnicy wakacyjnych zajęć wykonywali prace plastyczne. Ponadto Zofia Moskal oraz panie z Dziennego Domu Senior+ w Pniowie przeprowadziły z dziećmi warsztaty, w trakcie których malowano na szkle oraz szydełkowano. Kolejnymi punktami wakacyjnych spotkań były warsztaty kulinarne oraz zabawy integracyjne. W trakcie zajęć nie zabrakło gier, quizów, zagadek, zabaw oraz ćwiczeń ruchowych. Jedną z atrakcji lipcowych spotkań była wycieczka rowerowa. Dzieci wraz z opiekunami udały się do Łążka Chwałowskiego.

W bibliotece pojawili się także goście Jan Pyrkosz – wójt gminy Radomyśl nad Sanem oraz Izabela Szałaj – zastępca wójta. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Warsztaty przeprowadzone w GBP w Chwałowicach zostały dofinansowane przez Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem.

B.C.

Udostępnij