Powiatowe Obchody Święta Policji odbyły się 22 lipca 2022 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Policji, a następnie komendant powiatowy Janusz Śnios przedstawił informację o pracy stalowowolskiej komendy.

– Minione dwa lata, lata pandemii, to okres wytężonej pracy dla policjantów. Byli grupą zawodową najbardziej narażoną na zakażenie koronawirusem. Nowa codzienność, z którą przyszło zmierzyć się funkcjonariuszom, to nie tylko realizacja stałych obowiązków, ale także zadania z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Był to okres, w którym wykonaliśmy ogrom rzetelnej pracy. Od kilku miesięcy mamy również do czynienia z wyjątkową sytuacją, napaścią Rosji na Ukrainę – mówił komendant Janusz Śnios. Zaznaczał, że w związku z utworzeniem w Stalowej Woli punktów recepcyjnych, głównie dla dzieci z domów dziecka, policjanci służyli pomocą zapewniając bezpieczeństwo w miejscu ich pobytu.

– Wyniki uzyskiwane przez stalowowolską policję wskazują, że funkcjonariusze i wspierający ich pracownicy cywilni dobrze realizują powierzone im zadania służbowe. Praca policjantów i pracowników naszej jednostki pozwala na skuteczne ograniczanie liczby przestępstw, w szczególności tych najbardziej uciążliwych dla społeczności – zaznaczał komendant.

W uroczystości uczestniczył przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego Ryszard Andres i starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który dziękował policjantom za czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu stalowowolskiego.

– Wasza praca i służba jest jedną z najważniejszych czynności jaką można wykonywać. Oprócz zdrowia, bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu dla każdego człowieka. Nasz powiat należy do jednych z najbezpieczniejszych Powiatów na Podkarpaciu. Dlatego bardzo ważne jest to, by samorządy doceniały waszą służbę i współpracowały z wami. W naszym powiecie tak jest. Współpraca poszczególnych gmin i powiatu jest bardzo dobra z naszą komendą, Pomagamy jak tylko można dla dobra naszego wspólnego. Również bardzo dobrze układa się współpraca z Podkarpacką Komendą Wojewódzką Policji. Chciałbym wam bardzo serdecznie podziękować za piękną postawę, za służenie naszemu społeczeństwu – mówił Janusz Zarzeczny.

Z okazji tegorocznego Święta Policji 62 funkcjonariuszy tutejszej placówki zostało awansowanych na wyższe stopnie policyjne. Wśród nich jest pięciu policjantów awansowanych przedterminowo. Awanse policjantom wręczał zastępca komendanta wojewódzkiego młodszy inspektor dr Piotr Zalewski.

P.S.

Udostępnij