Piękny jubileusz obchodziła Genowefa Tys z Chwałowic, która 20 czerwca 2022 roku świętowała 100. urodziny. O tej wyjątkowej rocznicy pamiętały gminne władze, przekazując Jubilatce serdeczne życzenia i prezenty.

Genowefa Tys urodziła się 20 czerwca 1922 roku w Dąbrówce Pniowskiej. Pochodzi z wielodzietnej, dziewięcioosobowej rodziny, a sama doczekała się trójki dzieci, ośmiu wnuków, trzynastu prawnuków i pięciorga praprawnuków. Po ślubie w 1940 roku przeprowadziła się do Chwałowic, gdzie mieszka do dziś. Przez całe życie ciężko pracowała na roli. Do niedawna była w dobrym stanie fizycznym, ale w ostatnim czasie podupadła na zdrowiu i jest pod troskliwą opieką rodziny.

O niecodziennym jubileuszu pamiętały władze gminy Radomyśl nad Sanem. Szanownej Jubilatce przekazane zostały prezenty oraz gratulacje i serdeczne życzenia zdrowia, optymizmu i wewnętrznej pogody ducha oraz wytrwałości i cierpliwości w znoszeniu trudów codzienności. W imieniu solenizantki życzenia od wójta Jana Pyrkosza i kierownik USC Agaty Wydry w Urzędzie Gminy przyjęły: córka Maria Guzior i prawnuczka Karolina Jurkowska.

Obecnie Pani Genowefa jest drugą najstarszą mieszkanką radomyskiej gminy. O dwa lata starsza jest mieszkająca obecnie w Legnicy Gizela Krajewska, która swoją rocznicę urodzin obchodziła w maju tego roku.

Dzisiaj ludzie coraz rzadziej dożywają tak wspaniałych, sędziwych lat. To jest dar życia, jednocześnie wyjątkowe przeznaczenie. Niech 100. urodziny Pani Genowefy będą dla wszystkich źródłem refleksji nad sensem naszego życia. Z okazji ukończenia 100 lat życia składamy Szanownej Jubilatce gratulacje i życzymy wielu sił, pomyślności i dużo zdrowia.

P.C.

Udostępnij