Powiatowe święto cyklistów – te słowa najlepiej opisują to, co działo się w ostatnią niedzielę, podczas Podkarpackiego Rajdu Rowerowego. Organizatorem imprezy był Powiat Stalowowolski. Po przerwie spowodowanej pandemią, Powiat Stalowowolski powrócił do organizacji Podkarpackiego Rajdu Rowerowego. Kolejna edycja tej wyczekiwanej przez rowerzystów imprezy (dawniej organizowanej pod nazwą Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy), odbyła się 19 czerwca 2022 roku.

Tradycyjnie już, rajd miał charakter typowo turystyczny, co oznacza że przejazd odbywał się w tempie rekreacyjnym. Rowerzyści mieli do przejechania trasę o długości 35 km, a miała ona następujący przebieg: Stalowa Wola – Pilchów – Turbia – Wólka Turebska – Majdan Zbydniowski – Zbydniów – Kotowa Wola – Stalowa Wola. – W tym roku skupiliśmy się na gminie Zaleszany, po której przejazd zapewnił rowerzystom nie tylko malowniczą trasę, ale i wspaniałą gościnę, na terenie odbudowywanego Dworu w Kotowej Woli. Tu na naszych rowerzystów czekała nie tylko chwila wytchnienia, ale i przepyszny bigos przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kotowej Woli, a także dużo dobrej zabawy, dzięki konkurencjom przygotowanym przez OSP w Kotowej Woli. W tym miejscu dziękuję za osobiste zaangażowanie w przygotowanie imprezy: wójtowi Gminy Zaleszany – Pawłowi Gardemu oraz dwojgu radnym Powiatu Stalowowolskiego – Barbarze Domin oraz Grzegorzowi Idecowi. Ogromne podziękowania należą się również gospodarzom Dworu Resztówka w Kotowej Woli – Stanisławowi Basce i Elwirze Karbarz, przedstawicielom Fundacji Fundusz Lokalny SMK – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiadał za organizację rajdu.

Na zwycięzców oraz uczestników zmagań przygotowanych przez OSP w Kotowej Woli, czekały nagrody, które wręczał starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. Po odpoczynku, kolumna eskortowana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, ruszyła w drogę powrotną – do Stalowej Woli. Na miejscu, przed budynkiem Starostwa Powiatowego, na wszystkich uczestników rajdu czekały pamiątkowe medale, które wręczali rowerzystom – również podróżujący z nimi przez całą trasę – powiatowi radni Dariusz Bańka oraz Jaromir Wieprzęć.

Warto zaznaczyć, że tradycyjnie już, wszyscy uczestnicy rajdu podróżowali w otrzymanych na starcie, profesjonalnych koszulkach kolarskich, ufundowanych przez sponsorów, czyli firmy: Ford MH Motors Stalowa Wola, Restaurację McDonald’s Stalowa Wola, Superior Industries Production Poland, Thoni Alutec, Hydroslaw, Wtór-Steel oraz Dwór Resztówka w Kotowej Woli. – Większość tych sponsorów jest z nami od lat. Bardzo im dziękujemy za to, że doceniają tę naszą wyjątkową inicjatywę. Cieszę się, że ta impreza wciąż wzbudza tak wielkie zainteresowanie naszych mieszkańców. W tym roku zorganizowaliśmy ją dla 150 rowerzystów, ale w związku z tym, że chętnych jest tak wielu, już widzę, że w przyszłym roku będziemy musieli przygotować się przynajmniej na 200 uczestników – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

P.S.

 

Udostępnij