Klub Seniora działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy, Klub Seniora z Kłyżowa oraz najstarsi czytelnicy wyruszyli na wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Kozłówki. Wyprawa miała miejsce 20 maja 2022 roku.

Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie starego rynku znajdującego się w Kazimierzu. Uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać opowiadania o historii tego miasta, którą przedstawiła pani przewodnik. Po spacerze uroczymi uliczkami udano się na rejs statkiem po Wiśle.

Następnym miejscem wyprawy była Kozłówka, gdzie znajduje się wspaniale zachowany Pałac Zamoyskich. Seniorzy, oprócz zwiedzania przepięknych sal, mogli również odpocząć w pałacowych ogrodach, podziwiać dostojne pawie, które towarzyszyły im na każdym kroku, a także zwiedzić kaplicę, której wystrój wnętrza wzorowany był na obiekcie sakralnym w Wersalu.

Wszyscy uczestnicy wycieczki składają gorące podziękowania wójtowi gminy Pysznica Łukaszowi Bajgierowiczowi za pomoc w zrealizowaniu wyprawy do Kazimierza Dolnego i Kozłówki, która na długo pozostanie w pamięci seniorów. Organizacja wycieczki została sfinansowana ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Pysznica.

B.P.

Udostępnij