„Piknik pod gwiazdami” odbył się w sobotę 6 września 2014 roku na placu zabaw w Chłopskiej Woli. Wszyscy, którzy przybyli na wieczorną imprezę, nie mogli się nudzić.

Wśród gier i zabaw dla dzieci było m.in. tradycyjne przeciąganie liny pomiędzy dziewczynkami i chłopcami (tym razem dziewczyny nie dały szans chłopakom, którzy w końcowej fazie byli wspomagani nawet przez strażaków), rzut kaloszem strażackim czy trafianie krążkiem hokejowym do celu. Dla małych i dużych fanów motoryzacji przygotowane były samochody sterowane RC i każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w kierowaniu takim pojazdem. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymywali nagrody.
Już przed piknikiem na boisku pojawił się wóz strażacki i druhowie z jastkowskiej OSP, którzy przygotowują się do zawodów powiatowych. Po kilku próbach wystartowali z ćwiczeniem bojowym i ukończyli go w iście mistrzowskim stylu i czasie, bo niektórzy z widzów nawet nie zdążyli zauważyć, kiedy ćwiczenie się skończyło. Wszyscy chętni mogli oczywiście spróbować swoich sił w roli strażaka: przymierzyć hełm i polać wodą teren boiska.
Gdy już wystarczająco się ściemniło, przyszedł czas na prezentację dokonań małych reporterów, czyli wyświetlenie wywiadów i reportaży na dużym ekranie. Tłumnie zgromadzeni widzowie co chwilę wybuchali śmiechem oglądając relację z poprzedniego pikniku, a także wesoły reportaż z zajęć w ramach warsztatów reportersko-dziennikarskich. Na koniec zaprezentowany został cykl wywiadów pod tytułem „25 lat wolności. O co tak naprawdę chodzi?", bo realizowany projekt swoją tematyką nawiązywał właśnie do wydarzeń z 1989 roku i miał na celu przybliżenie młodzieży tej właśnie rocznicy.
Mali reporterzy za swoją pracę zostali nagrodzeni gromkimi brawami i otrzymali upominki, które wręczali bohaterowie wywiadów, czyli marszałek Zygmunt Cholewiński, starosta Mariusz Sołtys i wójt Tadeusz Bąk. Na wszystkich uczestników czekała też kiełbaska i pyszne ciasta, przygotowane przez gospodynie z Chłopskiej Woli. Zakończeniem pikniku było kino plenerowe pod gwiazdami, a w nim projekcja filmu „300 mil do nieba”.
Piknik i warsztaty organizowane zostały w ramach projektu „Mali reporterzy na dużym ekranie”, realizowanego przez Radę Sołecką sołectwa Chłopska Wola i zostały dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Zbydniowie, środków gminy Pysznica i środków funduszu sołeckiego sołectwa Chłopska Wola.

KRZYSZTOF SKRZYPEK

Fot. Krzysztof Skrzypek – Zdjęcia z „Pikniku pod gwiazdami” w Chłopskiej Woli


Udostępnij