Pod patronatem medialnym Magazynu Nadsańskiego „Nasz Czas” odbędzie się w Żabnie Hubertus Nadsański. Organizatorzy – Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem, Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego i Koła Łowieckie Okręgu Tarnobrzeg – zapraszają do udziału w imprezie, zaplanowanej na niedzielę 3 października 2021 roku. Hubertus rozpocznie się o godzinie 10.30 Mszą Świętą, sprawowaną w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Miejscem kolejnych wydarzeń będzie stadion LZS w Żabnie.

Po Eucharystii, sprawowanej w radomyskim sanktuarium o godz. 10.30, uczestnicy Hubertusa Nadsańskiego udadzą się do Żabna na stadion miejscowego LZS-u. Na godzinę 12.30 zaplanowano „Gonitwę za lisem”, której miejscem będą łąki nad Sanem. O godz. 14.00 zostaną wręczone odznaczenia dla osób zasłużonych dla łowiectwa, nie zabraknie też wyróżnień i podziękowań. Ponadto przewidziano wystąpienia zaproszonych gości. O godz. 14.30 wystąpi Zespół Muzyki Myśliwskiej „Masterbrass” z Poznania.

Impreza obfitować będzie w wiele atrakcji. Ciekawie zapowiadają się pokazy psów myśliwskich, pokazy sokolnicze, pokaz mody odzieży myśliwskiej „Tagart”. Można będzie również zobaczyć wystawy przyrodniczo – łowieckie, udać się na stoiska myśliwskie i Lasów Państwowych oraz skosztować potraw z dziczyzny. Z występów warto wymienić prezentację zespołu „Raróg” z grupą wabiarzy, Kowali z Borowa i Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Atrakcją dla najmłodszych będą zjeżdżalnie, malowanie twarzy czy łowieckie koło fortuny z nagrodami.

P.J.

 

Udostępnij