Kolejny, coroczny piknik rodzinny zorganizowali strażacy wraz z Kołem Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich na placu przy Domu Ludowym w Dąbrowie Rzeczyckiej. Imprezę, która odbyła się 28 sierpnia 2021 roku, połączono z festynem „Szczepimy się z KGW" w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Organizatorzy przygotowali bogaty program imprezy dedykowany zarówno młodszym jak i starszym mieszkańcom. Najmłodsi mogli bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji, m.in. przejażdżki quadami, dmuchańców, malowania twarzy. Czekały na nich konkursy, gry, zabawy ekologiczne i strażackie z nagrodami. Przygotowano też dla nich: watę cukrową, popcorn, gofry. Dla wszystkich atrakcją były pokazy strażackie, można też było obejrzeć z bliska samochody, stroje i sprzęt strażacki. Podczas imprezy miejscowi strażacy serowali kiełbaski z grilla oraz zimne napoje. Nowością i dużą atrakcją był „zakręcony ziemniak”, przygotowany przez KGiGW.

Podczas imprezy można było włączyć się do akcji charytatywnej, wrzucając plastikowe nakrętki do czerwonego pojemnika – metalowego serca, który został zakupiony przez KGiGW ze środków pozyskanych w ramach realizowanego projektu pn. „Na odpady trzeba rady". Stojąca obok altany instalacja szybko się zapełniała. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na szczytny cel – pomoc osobie w potrzebie.

Piknik rodzinny odbył się już kolejny raz, a zobaczyć strażacką służbę od kuchni lokalna społeczność miała możliwość dzięki tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej i jednostki z Rzeczycy Długiej. Poprzez festyn strażacy chcieli bowiem zaszczepić szczególnie w tych najmłodszych pasję do straży pożarnej.

Dzięki dobrej, słonecznej pogodzie z domów wyszli liczni mieszkańcy Dąbrowy Rzeczyckiej oraz okolicznych miejscowości i bawili się przy muzyce do późnych godzin nocnych. Gościem pikniku był m.in. wójt Jan Pyrkosz, który wręczył zakupione przez Gminę brakujące wyposażenie osobiste dziewczętom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w postaci hełmów i pasów strażackich. Obecny był również ks. proboszcz Marcin Hejman, a także radna Marzena Garbacz oraz sołtys sołectwa Dąbrowa Rzeczycka Zofia Kasprowicz.

Celem pikniku była dobra zabawa, integracja lokalnej społeczności, ale również zapoznanie mieszkańców z ochroną przeciwpożarową. Podczas imprezy każdy chętny mógł się zaszczepić przeciwko Covid-19. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie pikniku.

P.C.

 

Udostępnij