Piknik rodzinny odbył się w Pysznicy na placu przy Domu Kultury. Impreza, zorganizowana 29 sierpnia 2021 roku, była czwartym takim wakacyjnym przedsięwzięciem. Miejscem wcześniejszych były Kłyżów, Jastkowice i Sudoły.

– Impreza jest okazją do zaprezentowania naszych zespołów wokalnych i tanecznych – podkreśliła w rozmowie z „Naszym Czasem” Barbara Żywczak, dyrektor Domu Kultury w Pysznicy. Wśród prezentacji uwagę zwrócił spektakl taneczny „Bagaż życia” w wykonaniu Zespołu Tanecznego KIK, działającego w Domu Kultury pod kierunkiem Teresy Śwideckiej-Węglarz. Oklaskiwano też wokalistów z zespołu „Nutka”, prowadzonego przez Alinę Stępień.

Mnóstwo uciechy miały dzieci, a to za sprawą zabaw przygotowanych przez grupę „Chorzy Animatorzy”. Milusińscy chętnie korzystali z dmuchanej zjeżdżalni i skakali na eurobungee. Natomiast miłośnicy zumby mogli rozwinąć swoje umiejętności taneczne pod okiem Magdy Walickiej. W rozmowie z „Naszym Czasem” instruktorka akcentowała: – Zumba jest to połączenie tańców latynoamerykańskich z fitnessem. To dobra forma aktywności fizycznej dla każdego. Kroki są proste, powtarzalne. Zapraszam do zabawy wszystkich niezależnie od wieku.

Tanecznym akcentem był również festyn pod gwiazdami z zespołem muzycznym „Brawo”. Ponadto ciekawą ofertą okazały się stoiska gastronomiczne, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety Kobietom” w Pysznicy i Koło Gospodyń Wiejskich „Kłyżowianki” w Kłyżowie. Uwagę zwracała też wystawa samochodów sportowych Krzysztofa Farasia, działał punkt szczepień przeciwko Covid-19 i punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności.

PIOTR JACKOWSKI

Fot. Piotr Jackowski

Stoisko gastronomiczne Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety Kobietom” w Pysznicy

Stoisko gastronomiczne Koła Gospodyń Wiejskich „Kłyżowianki” w Kłyżowie

 Zdjęcia: Piotr Jackowski

Udostępnij