Komunikat Burmistrza
w sprawie dopuszczenia handlu i ustalenia jego zasad
na Targowisku Miejskim w Nisku
w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa

W związku z apelem Ministra Rolnictwa o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej polskiej żywności oraz zachowaniu bytu rolników i sprzedawców, dla których bazary i targowiska są miejscem pracy, po konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nisku – od dnia 7 kwietnia 2020 r. dopuszczam uruchomienie handlu na Targowisku Miejskim w Nisku w zakresie sprzedaży płodów rolnych.

Należy bezwzględnie stosować się do następujących zasad:

* sprzedający przed wjazdem na teren targowiska musi wypełnić oświadczenie na temat stanu zdrowia w związku z pandemią SARS-CoV-2 i przekazać go wyznaczonemu pracownikami targowiska;

* miejsce, w którym sprzedający może prowadzić handel na targu wskazuje upoważniona osoba ze strony zarządcy targowiska z zachowaniem minimum 3 m odległości między stanowiskami;
sprzedający muszą być wyposażeni w środki do dezynfekcji lub rękawice jednorazowe dla kupujących;

* należy zachować bezpieczną odległość klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca - min. 2 metry (zalecana 3 metry); osoby które oczekują na swoją kolej po zakupy również powinny zachować dystans - min. 2 m (zalecane 3 metry);

* w obrębie stoiska mogą znajdować się maksymalnie 3 osoby kupujące;

* obowiązek używania podczas zakupów jednorazowych rękawiczek przez wszystkich kupujących.

Wszystkie wymienione ograniczenia są podyktowane dbałością o zdrowie mieszkańców.

Waldemar Ślusarczyk
Burmistrz Gminy i Miasta Nisko

 

Udostępnij