Festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień „Szczepimy się z KGW” zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Racławicach. Impreza, która odbyła się 12 września 2021 roku na racławickim boisku sportowym, była częścią „Pikniku rodzinnego”. Przedsięwzięcie było dziełem Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec, Powiatu Niżańskiego i Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Racławice.

Na boisku sportowym w Racławicach uwagę zwracały liczne stoiska gastronomiczne, gdzie serwowano mnóstwo przysmaków. Do degustacji zapraszały gospodynie z różnych stron ziemi niżańskiej. Koło Gospodyń Wiejskich w Racławicach oferowało między innymi znakomite słodkości, przyciągały także smakowicie upieczone kiełbaski i bigos. Natomiast stoiska rękodzielnicze urzekały kolorystyką i mnogością wyrobów. Wśród nich swoje prace prezentował znany rzeźbiarz z Rudnika nad Sanem Jan Maciej Łyko.

Podczas imprezy można było zaszczepić się przeciwko Covid-19. A wszystko działo się w scenerii zabaw dla dzieci i występów artystycznych. Na scenie pojawiły się zespoły ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli – „Smyk”, „Perełki”, „Pasja”, Studio Wokalne „Vivo”, artyści z Domu Kultury w Nowosielcu oraz Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”. Ponadto swoją obecność zaznaczył popularny Zespół Muzyczny „Krywań”.

PIOTR JACKOWSKI

Fot. Piotr Jackowski

Na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich w Racławicach

Zobacz zdjęcia z pikniku. Kliknij TUTAJ.

Udostępnij