Popularna piosenkarka Eleni była gwiazdą koncertu „Ave Maria”, który odbył się w bazylice Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli 3 maja 2023 roku. Impreza wpisała się w obchody jubileuszu 50-lecia poświęcenia kościoła przez kard. Karola Wojtyłę. Prezentujemy dwa utwory wykonane przez Eleni – „Dobra Matko i Królowo z Jasnej Góry” oraz „Ze świata wszystkich stron”. Trzecią piosenkę, „Pani serc” – dedykowaną Stalowej Woli, artystka wykonuje wraz z wokalistami: Ewą Biegas, Sylwią Frączek, Adamem Sobierajskim i Jerzym Grzechnikiem. Wraz z nimi występują „Chór OCTAVA ensemble” pod kierunkiem Zygmunta Magiery, Zespół Wokalny Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadzony przez Annę Marek-Kamińską, Orkiestra „MusicaLOVE” pod dyrekcją Macieja Niecia.
Marsz Milczenia w obronie świętości Jana Pawła II przeszedł ulicami Stalowej Woli 2 kwietnia 2023 roku. Trasa przemarszu wiodła spod kościoła Opatrzności Bożej do bazyliki konkatedralnej. Modlitwie przy pomniku św. Jana Pawła II przewodniczył ks. Wacław Gieniec. Zachęcamy gorąco do obejrzenia reportażu z Marszu Milczenia.
Ks. Dominik Chmielewski – charyzmatyczny kapłan, salezjanin, założyciel i opiekun duchowy ruchu maryjnego Wojownicy Maryi, gościł w Stalowej Woli 4 lutego 2023 roku. W bazylice przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił homilię. Zachęcał, by każdy z nas potrafił odkładać na bok niepotrzebne sprawy i znajdować więcej czasu na miłość do Boga, drugiego człowieka i swojej rodziny. Akcentował także wagę pokuty w życiu człowieka i bezkompromisowego odwracania się od zła. Odbyło się również spotkanie ks. Dominika Chmielewskiego ze stalowowolską wspólnotą Wojowników Maryi. Ponadto kapłan skierował okolicznościowe słowo do mieszkańców Stalowej Woli za pośrednictwem mediów „Naszego Czasu”. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia relacji.

Miłość wszystko wyjaśniła - piosenka dla Stalowej Woli. Finał koncertu w bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli pt. „Wszystko z miłości”, zorganizowanego 18 marca 2023 roku dla upamiętnienia 50. rocznicy poświęcenia kościoła Matki Bożej Królowej Polski przez kardynała Karola Wojtyłę i 18. rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. Wykonawcy utworu: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Monika Urlik, Stanisław Plewniak, Michał Gasz, Chór „Octavia Ensemble” pod kierownictwem Zygmunta Magiery i Orkiestra „Musicalove” pod kierownictwem Macieja Niecia. Zobaczmy i posłuchajmy!