– Dziś Kościół raduje się wyniesieniem do chwały świętych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II – podkreślał w niedzielę 27 kwietnia 2014 roku ks. Edward Madej podczas Mszy Świętych, sprawowanych w stalowowolskiej bazylice konkatedralnej. W tym szczególnym dniu wierni mogli ucałować relikwie św. Jana Pawła II. Odprawiona została także Msza św. dziękczynna za kanonizację Papieża – Polaka.
Trwano w modlitewnej zadumie, zatrzymując się przy stojącym przed bazyliką pomniku św. Jana Pawła II. Zapalano znicze, składano kwiaty. Wierni z parafii Matki Bożej Królowej Polski zgromadzili się tutaj w niedzielne popołudnie, odbył się również wieczorny apel, podczas którego modlitwę dziękczynną poprowadziła młodzież.
Ks. Edward Madej zachęcał do zwiedzania Muzeum Jana Pawła II, utworzonego kilka lat temu przy bazylice. Wspomniał również o możliwości obejrzenia dwóch wystaw w świątyni. Pierwszą z nich, zatytułowaną „Jan Paweł II w świecie nauki”, przygotował Uniwersytet Rzeszowski. Na drugiej wyeksponowano zdjęcia z pobytu Jana Pawła II na Ukrainie.

PIOTR JACKOWSKI

Fot. Piotr Jackowski – Wierni z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli trwają w dziękczynieniu za kanonizację Jana Pawła II przed pomnikiem Papieża – Polaka

Udostępnij