Na koncert upamiętniający dzielnych powstańców warszawskich zapraszają Bazylika Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli i Stowarzyszenie Artystyczne STOWART. Impreza odbędzie się w stalowowolskiej konkatedrze 27 lipca 2025 roku o godzinie 17.00. Patronat medialny nad koncertem objęły media „Naszego Czasu”.

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli znana jest z kultywowania tradycji kulturalnych i pielęgnowania pamięci historycznej. W ten nurt wpisuje się organizowanie licznych wydarzeń muzycznych. Najbliższym będzie koncert dla uczczenia 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jego wykonawcami będą: Chór Konkatedralny Parafii Matki Bożej Królowej Polski, Grupa Wokalna Pałacyk Michla i Nadsańska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Edwarda Horoszki.

– Zabrzmią między innymi takie utwory jak: „Warszawianka”, „Pałacyk Michla” czy „Warszawskie dzieci”. Zapraszamy do wspólnego upamiętnienia tego ważnego wydarzenia historycznego – mówią organizatorzy.

P.J.