Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krzakach świętowała pięćdziesięciolecie powstania. Jako wotum dziękczynne poświęcono Krzyż Święty, który stanął przed świątynią. Aktu poświęcenia dokonał proboszcz ks. Stanisław Kuraś.

– Krzyż został ufundowany, wykonany i zamontowany przez druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Studzieńcu. Jestem bardzo dumny i wdzięczny moim druhom za wykonaną pracę, poświęcony czas w przygotowaniu tak pięknego dzieła dla parafii – podkreśla Kamil Kuśmider. – Podziękowania składam dla Rafała Jarosza, Stanisława Dworaka, Witolda Maziarza, Ireneusza Wołoszyna, którzy okazali pomoc strażakom przy montażu krzyża oraz wykonali stopę fundamentową.

Jubileuszowej radości nie kryją panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Razem możemy więcej” Krzaki – Słomiana. – Kochani! Mnóstwo przygotowań, ogrom pracy, ale wszystko ku chwale Pana i w podziękowaniu za to, że możemy celebrować pięćdziesięciolecie naszej parafii Krzaki – akcentują. – Jako KGW pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspólnego dzieła. Druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Studzieńcu, na których zawsze możemy liczyć, naszym paniom za wsparcie na chórze oraz osobom, które dzielnie lepiły pierogi i wspomagały nas w pracy na kuchni. Są to Ewa Wołoszyn, Ewa Jarosz, Natalia Kuśmider, Aneta Szot-Maziarz, Danuta Kata. Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom naszej malej wspólnoty za wszystkie przyniesione ciasta i oprawę. Jesteście wielcy. Razem możemy więcej. Wiara naszą siłą.

P.J.