Środa, 29 marca 2017 roku. Tego dnia już po raz szósty, na obiektach stalowowolskiego MOSiRu, oddamy hołd św. Janowi Pawłowi II. Ta niecodzienna, sportowa forma pozdrowienia dla Papieża Polaka, stała się tradycją w hutniczym ogrodzie. Zapraszamy każdego, kto ma chęć w nieco inny i szczególny sposób oddać hołd Papieżowi – Polakowi.

Co w tym roku?

Podobnie jak w latach poprzednich, impreza ma 3 etapy. Pierwszy z nich – sztafeta lekkoatletyczna, przeznaczona jest wyłącznie dla zgłoszonych grup niepełnosprawnych i rozpocznie się o godz. 13:00. Do udziału w kolejnych wydarzeniach zaproszony może czuć się każdy, bez względu na wiek, płeć, czy stan zdrowia – pełnosprawny i niepełnosprawny: Mszy Świętej (godz. 18:00) oraz Sztafety Pływackiej (godz. 20:00). Każdy z uczestników imprezy otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa.

Nasz cel?

Przede wszystkim oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi, poprzez przepłynięcie 9665 basenów, czyli tylu, ile dni trwał pontyfikat św. Jana Pawła II. Ale także integracja środowiska pełnosprawnego z niepełnosprawnym.

Dla kogo impreza?

Impreza skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych, seniorów, w tym do osób niepełnosprawnych z całego województwa podkarpackiego. Przez 5 edycji udało się nam spotkać w liczbie blisko 5000 tysięcy osób.

Zapisz się na Memoriał

Już 12 marca rozpoczęły się zapisy na imprezę. Listy znajdują się w szatni pływalni krytej MOSiR oraz w parafii pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Grupy zorganizowane proszone są o zgłoszenia drogą internetową i telefoniczną. Wszystkie bieżące informacje znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.papieskimemorial.pl.

Organizatorami Memoriału, jest Stowarzyszenie Latorośl, przy współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, Rycerzami Kolumba, Parafią Akademicką pw. św. Jana Pawła II, Duszpasterstwem Akademickim „Baszta” oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Projekt dofinansowany jest z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli oraz Gminy Stalowa Wola.

PAULINA ZALEWSKA

Udostępnij