– Imprezy majowe były udane – wyraża radość Stanisław Anioł, prezes Katolickiego Klubu „Victoria” Stalowa Wola. Początek najpiękniejszego miesiąca roku upłynął pod znakiem 56 Otwartych Mistrzostw Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce oraz XXVI Międzynarodowego Ulicznego Biegu Konstytucji 3 Maja. Organizatorem tych zmagań był KKS „Victoria”, a patronat medialny nad rywalizacją sprawował „Nasz Czas”.
Trener Stanisław Anioł cieszy się z dużej liczby zawodników, którzy wzięli udział w biegu dla uczczenia Konstytucji 3 Maja. Dopisali zwłaszcza uczniowie szkół podstawowych. Natomiast w biegu głównym, rozegranym na dystansie 5 kilometrów, rywalizowało 109 zawodników. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Anna Wójcik, reprezentantka KKS „Victoria”.
– Biegło mi się luźno i lekko – podkreśliła zwyciężczyni w rozmowie z „Naszym Czasem”. – Jedna dziewczyna trzymała się mnie, ale ją zostawiłam w tyle. A co do samej obsady, to w maju nie ma tak dużej konkurencji. Dlatego łatwiej jest wygrać lub uplasować się w ścisłej czołówce. Trudniej jest 11 listopada, gdy rywalizuje wielu dobrych zawodników.
Podsumowując lekkoatletyczne mistrzostwa, prezes Anioł określa je mianem rekordowych. A to dlatego, że wystartowało w nich ponad 450 zawodników. Trener akcentuje, że ustanowiony został nowy rekord mistrzostw w biegu na 400 metrów. Rekordzistą został Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba, który przebiegł ów dystans w czasie 48,43 sek. Pobił poprzedniego rekordzistę, jeszcze z 1977 roku, Andrzeja Dobrowolskiego ze Stali Mielec. Jego czas wyniósł wtedy 48.60. Warto również odnotować, że Bartłomiej Stój, reprezentant KKS „Victoria” w rzucie dyskiem, wypełnił minimum na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w USA.

PIOTR JACKOWSKI

 

aw

Fot. Piotr Jackowski – Na najwyższym stopniu podium Anna Wójcik, zwyciężczyni biegu głównego wśród kobiet

 

staniol

Fot. Piotr Jackowski – Wyniki ogłasza Stanisław Anioł – prezes KKS „Victoria” Stalowa Wola

 

bogdziub

Fot. Piotr Jackowski – Bogdan Dziuba, dyrektor Zespołu Szkół w Jastkowicach, był siódmy w biegu głównym wśród mężczyzn

Udostępnij