Promocja książki „Stalowy ring” Romana Niwierskiego odbędzie się 7 października 2016 roku (piątek) o godz. 18 w hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli przy ul. Hutniczej 15.

Długo oczekiwana przez mieszkańców, zawodników, kibiców i sympatyków ZKS „Stal” Stalowa Wola książka, dokumentująca historię stalowowolskiego boksu na przestrzeni lat 1939-1977, która zapisała się złotymi kartami w dziejach krajowego i światowego pięściarstwa, doczekała się szczegółowego opracowania. Za sprawą autora książki Romana Niwierskiego – stalowowolskiego historyka, regionalisty, ponownie ożywione zostały chwile związane z „zaczarowanym ringiem”. Książka „Stalowy ring. Historia sekcji bokserskiej w Zakładowym Klubie Sportowym „Stal” Stalowa Wola w latach 1939-1977” jest cenną „encyklopedią” boksu. Dla czytelnika stanowić będzie ważne źródło wiedzy o nieodległej przecież, ale jakże chlubnej historii stalowowolskich „gladiatorów” ringu. Wydawcą książki jest Urząd Miasta Stalowej Woli.
„Książka Romana Niwierskiego to swoisty hołd oddany wybitnym ludziom, pięściarzom, trenerom oraz działaczom ZKS „Stal” Stalowa Wola, którzy w powojennej historii przynieśli miastu zaszczytną nazwę „twierdzy nie do zdobycia”. Indywidualne oraz drużynowe osiągnięcia stalowowolskiej sekcji bokserskiej emanowały blaskiem na cały kraj. Dbając o świadomość i wiedzę historyczną młodych mieszkańców, rozwój i promocję sportu, nie możemy zapomnieć o wyjątkowym dorobku poprzedniego pokolenia. Stalowowolscy pięściarze osiągnęli dużo, a ogólny bilans ich dokonań jest wyróżnikiem Stalowej Woli do dziś. Ta książka to unikat na polskim rynku wydawniczym.

U.M.

Udostępnij