II Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli zorganizował Katolicki Klub Sportowy „Victoria”. Rozgrywki odbyły się 20 lutego 2016 roku, a fundatorem nagród, pucharów i dyplomów był stalowowolski Urząd Miasta.

Zwycięzcą zawodów w kategorii „Seniorzy” została reprezentantka UKS Orlik Rudnik nad Sanem – Anna Trybowska, zdobywając komplet punktów (7,0 pkt.), zaś 2 miejsce zajął Mateusz Sondej (uzyskał 5,5 punktów) z Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” w Stalowej Woli, z kolei 3 miejsce zajął Robert Brak (4,0 pkt.) również z Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria”, natomiast 4 miejsce zajął Adam Soja (3,0 pkt.) również z Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej 1999-2003 pierwsze cztery miejsca zajęli: 1. Barbara Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem – zdobywając 6,0 pkt., 2-gie miejsce zajął Krzysztof Socha (5,5 pkt.) z MZKS Unia Nowa Sarzyna, z kolei 3 miejsce zajął Mikołaj Złotek również (5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, zaś 4 miejsce zajęła Urszula Jakubowska (5,0 pkt.) z MZKS Unia Nowa Sarzyna.

W klasyfikacji wiekowej 2004 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Adrian Słoniec zdobywając 4,0 pkt. z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-gie miejsce zajął Adrian Toniak(4,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei 3 miejsce zajęła Izabela Tokarz również (4,0 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk, zaś 4 miejsce zajął Piotr Szpila (3,5 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Łączna liczba uczestników startująca w turnieju szachowym wyniosła 32 osoby – ze Stalowej Woli, Jastkowic, Pysznicy, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Nowej Sarzyny i Tarnobrzega. Rozgrywki szachowe rozpoczęły się o godzinie 10.00, a zakończone zostały o godz. 14.00. Zawodnicy rozgrywali pojedynki szachowe w grupach wiekowych: A – Seniorzy, B- juniorzy do lat 18.

Dla zwycięzcy turnieju szachowego w kategorii „Seniorzy” przygotowano puchar i nagrodę rzeczową oraz dyplom. Za  2, 3 i 4 miejsce organizatorzy wręczyli nagrodę rzeczową oraz dyplomy. Ufundowano również cztery nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla czterech najlepszych juniorów w kategorii wiekowej 1999-2003, a zwycięzca otrzymał dodatkowo puchar. W kategorii wiekowej 2004 i młodsi również ufundowano cztery nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla czterech najlepszych juniorów, a dla zwycięzcy dodatkowo puchar. Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Na zakończenie turnieju przybyli zaproszeni goście: Stanisław Sobieraj – przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Agata Krzek z Rady Miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Anioł – prezes Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” w Stalowej Woli. Podziękowali serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczyli puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy.